CHP Sokakları terk etmiyor : Yarın Atatürk meydanında zamları protesto edecek - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP Sokakları terk etmiyor : Yarın Atatürk meydanında zamları protesto edecek

Bu haber 08 Şubat 2022 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP Sokakları terk etmiyor : Yarın Atatürk meydanında zamları protesto edecek

AKP ve MHP iktidarının yeni yılda ard arda gerçekleştirdiği zamlar yurdun dört bir yanında protesto ediliyor.

Gençağa Karafazlı

Siyasal iktidarın yeni yılın ilk saatlerinde yurttaşların en temel ihtiyaç maddeleri ile ,elektrik,doğal gaz ve akaryakıta yapıtığı zamlar yurttaşları canından bezdirdi.

Yapılan zamlara karşı yurdun dört bir yanında çeşitlis siyasi parti örgütleri yanısıra  bir çok STK örgütlerincede protosto edilmiş  zamların geri alınması ve hükümetin istifa etmesi istenmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yurttaşların tepkileri karşısında bir çok ilde sokağa çıkarak zamları protesto etti.

CHP ‘nin zamlara karşı başlattığı protesto eylemlerine devam eden illerin başında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’on memleketi Rize geliyor.

Geçen ay CHP Rize il örgütü zamlara karşı başlattığı eylemlerinin sonuncusunu Erdoğan’ın baba ocağı olan Güneysu’da gerçekleştirmişti.

Hükümetin yurttaşların en temel ihtiyaç maddelerine ve akaryakita yönelik zamların devam etmesi üzerine CHP yeniden Rize’de alanlara çıkıyor.

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz ,siyasal iktidarın yaptığı zamlara karşı başlattıkları protesto eylemlerine yeniden devam edeceklerini bu kapsamada yarın (Çarşamba) yeniden sokağa çıkacaklarını zamdan etkilenen tüm yurttaşları yarın eski Atatürk meydanında saat 11’de gerçekleştirecekleri protesto eylemine tüm yurttşları beklediklerini açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA