CHP’li Piyadeoğlu “AKP il binasının kapısına giden işçiler Demokratik haklarını kullanmıştır” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’li Piyadeoğlu “AKP il binasının kapısına giden işçiler Demokratik haklarını kullanmıştır”

Bu haber 25 Haziran 2023 - 20:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’li Piyadeoğlu “AKP il binasının kapısına giden işçiler Demokratik haklarını kullanmıştır”

Gençağa Karafazlı

AKP hükümeti seçimler öncesi Çaykur’da çalışan mevsimlik işçilere verdiği kadro sözünü yerine getirmemesine tepki gösteren ve kadro talepleriyle ilgili sorunlarını aktarmak için AKP Rize il başkanlığına giden bir grup işçiye yönelik parti yöneticilerinin sergilediği tutum tepkilere neden olmuştu.

AKP yöneticileri il başkanı Hikmet Ayar’ın il dışında olduğunu gerekçe göstererek işçilerin partiyi terk etmesi yoksa polis çağıracakları yönünde tehditlerde bulunmalarının ardından yaşanan tartışma esnasında 2 Çaykur işçisi gözaltına alınmıştı. Yaşanan bu olayın ardından çeşitli siyasi parti temsilcisi yanı sıra bazı sendika yöneticileri olaya tepki göstermişti.

“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN DEMOKRATİK TALEPLERİNE YÖNELİK TUTUM UTANÇ VERİCİDİR”

AKP il binasında işçilerin polis tehdidiyle zorla dışarı çıkartılmak istenilmesine yönelik ilk tepki CHP Rize merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu’ndan gelmişti. Topaloğlu’nun ardından bu kez CHP Rize il kadın kolları başkanı Berrin Piyadeoğlu yaşananlara tepki gösterdi. Tek dertleri ‘ekmek’ olan işçilere AKP yöneticileri verdiği kadro sözünü tutmak yerine parti binasından polis zoruyla dışarıya çıkartması utanç verici bir durum olduğunu ifade eden Piyadeoğlu

“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN TEK DERDİ EKMEK”

“Tek dertleri ‘ekmek’ olan yaşamak geçinmek için emek harcayan değerli işçi kardeşlerimizin AKP Rize il binasına gitmelerinde ki neden kendilerine verilen kadro sözünün yerine getirilmesini istemekti. Bu derece iyi niyetle en Demokratik haklarını kullanarak AKP il binasına giden ancak partililer tarafından kovulan ve gözaltına alınan işçi kardeşlerimize yapılanları şiddetle kınıyoruz. Burada yaşananlar gösteriyor ki yıllardır kendilerine verilen kadro sözünü tutmayan AKP hükümeti, aynı zamanda mevsimlik işçilerin üyesi oldukları Hak iş’e bağlı Öz Gıda İş Sendikasıyla anlaşmış ve işçilerin kadro taleplerine Öz Gıda İş sendikası duyarsız kalmıştır. Bu sendikanın emekten yana bir sendika olmadığı sergilediği tutumla bir kez daha anlaşılmıştır.

“İŞÇİLERİN OYUNU ALIP KAPIIZDAN KOVMAYIN KADRO SÖZÜNÜZÜ YERİNE GETİRİN”

14 Mayıs Genel seçimlerinden önce Çaykur’da çalışan 9200 mevsimlik işçi kardeşimize kadro sözü veren ve bu sözü tutmayan AKP hükümetine bir kez daha sesleniyoruz. İşçilere baskı kurarak korkutarak parti binalarından kovarak emeklerini yok sayarak bu sorunu görmemezlikten gelemezsiniz. Bir an önce 9200 mevsimlik işçi kardeşlerimize verdiğiniz kadro sözünü yerine getirin. Seçimlerde oylarını alıp ardından parti binalarınızdan kovarak emeklerini yok sayamazsınız. Biz CHP kadın kolları olarak işçi kardeşlerimizin hak ve hukuklarını sonuna kadar savunmaya onların yanında olmaya devam edeceğiz. Verdiğiniz kadro sözünün takipçisi olacağız. Emeklerinden başka geçim kaynakları olmayan işçi kardeşlerimize CHP iktidar olduğu gün hak ettikleri kadroyu vereceğiz, emek mücadelesinde yanlarında olacağımızın sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Piyadeoğlu ayrıca Yine kadın işçilerimizin de Çaykur da istihdama dahil edilmesi konusunda her türlü  çalışmanın  da ayrıca takipçisi olacaklarını kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA