“EFİRLİ SAHİLİNE DOKUNMAYIN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“EFİRLİ SAHİLİNE DOKUNMAYIN”

Bu haber 12 Eylül 2021 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“EFİRLİ SAHİLİNE DOKUNMAYIN”

Emek Partisi Perşembe İlçe Örgütü Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde deniz kıyısına yapılmak istenen yol için imar değişikliği ile sahilin turizm şirketlerine peş keş çekileceğini öne sürerek tepki gösterdi.
“EFİRLİ SAHİLİNE DOKUNMAYIN”
Coşkun Özbucak -Ordu
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde Akçaova Deresi ile DSİ arasında kumsal boyunca yapılmak istenen 10 metre enindeki yol için mahalle halkının da itiraz dilekçeleri verdiğini belirten Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, yürüyüş yolu adıyla yapılan yolun amacının başka olduğunu belirterek, “Efirli’de kumsal boyunca 10 metrelik yürüyüş yoluna gereksinim olmadığı halde yapılmak istenmesinin tek nedeninin Maliye ve Jandarma dinlenme tesislerinin satılacak olması nedeniyle alacak turizm şirketlerine altyapı çalışma peşkeş çekilmesi olarak değerlendirmemiz yanlış olmaz.” dedi.
“belediye halkın itirazlarını dikkate almalıdır”
Ordu’da kıyılara ve kumsallara dokunmanın alışkanlık haline geldiğini vurgulayan Yılmaz, “Deniz dolgusu yapılarak kumsallar yok ediliyor. İl ve İlçe merkezlerine yakın kumsal bölgemiz Kumbaşı ve Efirli kaldı. Buraların korunması gerekir. Maliye ve Jandarma Dinlenme Tesislerinin satılmasıyla kıyıların turizm şirketlerinin otelleriyle dolacak. Bugün yürüyüş yolu adıyla yapılmak istenen 10 metrelik yol, yarın farklı kullanıma da açılabilir.
Yürüyüş yolu için 10 metreye gerek yok. 2-3 metrelik toprak yürüyüş yolu yeter de artar ve imar değişikliğine de gerek yok. Kumsal kenarına 10 metrelik yolun imar değişikliğiyle yapılması kuşkuları artırmaktadır. Burada imar değişikliğiyle yol resmileştiğinde geri dönüşü olmayan betonlaşmaların yolu açılacaktır. Bu nedenle, yolun turizm şirketlerine peşkeş çekilmesi çalışması olduğunu akla getiriyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin halkın itirazlarını dikkate alarak imar değişikliğine onay vermemesi gerekir.” diyerek Meclis onaylasa da hukuksal süreç başlatılması çağrısı yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA