betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

EMEP: “BETONA DEĞİL, ÜRETİME YATIRIM YAPILMALI”

EMEP: “BETONA DEĞİL, ÜRETİME YATIRIM YAPILMALI” Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım projelerin değerlendirerek, “Betona yatırım öne çıkarıldı.” dedi. Coşkun ÖZBUCAK – Ordu – Merkezi..

EMEP: “BETONA DEĞİL, ÜRETİME YATIRIM YAPILMALI”
Son Güncelleme: Whatsapp

EMEP: “BETONA DEĞİL, ÜRETİME YATIRIM YAPILMALI”
Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Resmi Gazete’de yayımlanan yatırım projelerin değerlendirerek, “Betona yatırım öne çıkarıldı.” dedi.
Coşkun ÖZBUCAK –
Ordu –
Merkezi Yönetim Bütçesi kapsamındaki kuruluşlardan en fazla yatırım ödeneği tahsis edilen kuruluşlar 15.1 milyar lira ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 13.5 milyar lira ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 13.1 milyar lira ile Karayolları Genel Müdürlüğü, 11 milyar lira ile Milli Eğitim Bakanlığı ve 8.6 milyar lira ile Sağlık Bakanlığı olduğunu belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “ Pandemide altyapı ve olanaklarında eksiklerin sıkça gündeme geldiği sağlık alanındaki yatırımlar yol projelerinin gerisinde kaldı. Sağlık Bakanlığına 2021 yılında 8 milyar 635 milyon TL ödenek ayrıldı. Programa göre 1,41 milyar TL’si dış krediyle sağlanacak olan kaynağın, 7,1 milyar TL’si devam eden projelere harcanacak. Sağlık alanında 1,47 milyar TL yeni projelere ayrıldı. Bu kabul edilemez.” dedi.
ENERJİ ŞİRKETLERİ MEMNUN EDİLİYOR
Poyraz, Aydın ve çevresinde açılışı yapılan enerji işletmelerinin gereksizliğine değinerek, “Doğalgaz bağımlılığı bahane edilerek enerji yatırımlarına destek sağlanmasının anlamı yok. Türkiye’nin şu an enerji üretim tesislerinin tümü çalışsa 95 bin KW elektrik üretebiliriz. Oysa tüketimimiz en fazla 49 bin KW olduğu için tesisler tam kapasiteyle çalıştırılmıyor. Hatta çalışıyormuş gibi üretilmeyen enerjinin parası şirketlere ödeniyor. Bu gerçek varken yeni tesisler kurmak, halkın parasını enerji şirketlerine aktarmak demektir.” dedi.
ORMANLAR, TARIM ALANLARI YOK OLUYOR
Poyraz, enerji şirketlerine aktarılan paralar dışında ekolojik yıkımın da olduğunu vurgulayarak, “Enerji ve maden işletmeleri nedeniyle tarım arazileri, ormanlar yok oluyor. Bu yaşadığımız iklim değişikliğini de tetikleyen nedenlerdir. Susuzluktan, kuraklıktan dert yanılıyor ama nedenlerini ortadan kaldırma yerine daha fazla ekolojik yıkıma neden olan yatırımlar destekleniyor.” diyerek tepki gösterdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.