EMEP “ORDU’DA YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILIYOR BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

EMEP “ORDU’DA YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILIYOR BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ”

Bu haber 22 Eylül 2021 - 9:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EMEP “ORDU’DA YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILIYOR BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ”

Emek Partisi Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesi için yaptığı imar değişikliğinin Ordu’nun ranta açılması ve betonlaştırılmasının önünü açtığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

“ORDU’NUN YENİ İMAR PLANI ŞEHRİ BETONLAŞTIRIYOR”

Coşkun Özbucak -Ordu

Ordu- Emek Partisi, Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaparak imar PLANINA yapılacak olan değişikliğinin Ordunun geleceğini yok edeceğine dikkat çekti.

Ordu büyük şehir belediyesi önünde yapılan açıklamaya  CHP, TİP, HDP, SOL PARTİ, Tüm Köy Sen, Ordu Çevre Derneği temsilcileri destek verdi.

“YENİ İMAR PLANI ESKİSİNDEN KÖTÜ”

Basın açıklamasını okuyan Altınordu ilçe yönetim kurulu üyesi Yasin Uzun, imar değişikliğine itiraz dilekçesi de verdiklerini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Altınordu ilçesi için yapmak istediği imar değişikliği projesinin askıya çıkarılması nedeniyle itiraz dilekçesi verdik. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu’nun betonlaştırılması ana politika haline getirdi. Yapboz oyunu oynanıyor. Sözde yeni yapıyoruz deniyor, eskisinden farkı olmuyor. Amaç, yandaşlara para aktarmak. Askıya çıkarılan imar değişikliğinde bunu gördük ve itiraz ettik. Ancak itirazlar sonrası yapılan yeni imar planı daha berbat olmuş, eskiyi aratır olmuş. Böyle bir imar değişikliği Altınordu ilçesini ranta açmak, betona boğmak anlamına gelir. Kabul etmiyoruz.” dedi.

“YEŞİL ALANLAR İMARA AÇILIYOR”

Yapılan yeni imar planıyla yeşil alanların değiştirildiğine dikkat çeken Uzun “yeni imar planında önceden yeşil alan olan yerler imara açılıyor, başka yerler yeşil alan yapılıyor. Özellikle yok edilen Botanik Park’ın imara açılması kabul edilemez. Her taraf beton oldu. Neredeyse plastiklerle yapılmış çocuk bahçelerini, parklarını da yeşil alan kapsamında değerlendiriliyor. Emek Partisi olarak betonlaşmaya, ranta karşı her türlü mücadelemizi vereceğiz.

İmar değişikliğinin yeterince tartışılmadığını belirten Yasın Uzun “İmar değişikliği yapma yöntemine dikkatinizi çekiyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi yangından mal kaçırırcasına davranıyor. Meclis’te çoğunluğuna güvenerek, ben yaptım oldu, anlayışı ile bildiklerini yapıyorlar. Bunu kabul etmiyoruz. Ordu Kent Konseyi ne için var?  Bu plan burada neden tartışılmıyor?

“BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ”

Bu yöntemle bırakın bugünü kaybetmeyi, gelecek nesil için de büyük kayıp olacaktır. Gelecek nesle betonlaşmış bir şehir bırakma suçuna ortak olmayacağız. Bu yanlıştan dönülmeli, imar değişikliği ayrıntılarıyla mahalle mahalle OBB Kent Konseyi’nde değerlendirip tartışılmalıdır. Bu rantçı imar değişikliği kabul edilirse hukuksal sürece dahil olacağız. Ordu’yu rant kapısı yaptırmayacağız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA