EMEP: ““YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİNE OKUL YAPIN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

EMEP: ““YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİNE OKUL YAPIN”

Bu haber 14 Eylül 2021 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EMEP: ““YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİNE OKUL YAPIN”

EMEP: “ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİME HİZMET EDİYOR?”

Coçkun Özbucak-Ordu
Emek Partisi Altınordu İlçe Örgütü Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Durugöl’deki ek hizmet binasını ve arazisini satışa çıkarmasına tepki gösterdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki belediyenin ek hizmet binası OBB Başkanı Hilmi Güler’in talebi üzerine meclis gündemine alınarak binanın ve arazinin satışı kararı verilmesi tartışmalara neden oldu. Satış işleminin kabul edilemeyeceğini belirten Emek Partisi Altınordu İlçe YK Üyesi Yasin Uzun, “Belediyelere halkın gereksinimlerine göre hizmet üretmekle yükümlü olduğu halde hizmet binasının satışının yapılmak istenmesi kabul edilemez.” dedi.

Ne için satılıyor?
Belediyelerin gelir giderlerine göre planlama yapmasının anlamlı olduğunu vurgulayan Uzun, “ Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi plansız programsız, günü birlik projelerle halkın parasını çarçur ediyor. Yapılan projeler uygulanmıyor, yapılan harcamalar boşa gidiyor. Yandaşa para kazandırmak için her taraf beton oldu. Belediyeleri borca sokarak mal varlığını da satışa çıkarıyorlar. Neden satış yapılıyor, açıklanmalı. Nedir mal varlığının satılması gerektiren acil harcama?” diyerek açıklama istedi.

Okul olabilir
Pandemi sürecine de dikkat çeken Emek Partisi İlçe YK üyesi Yasin Uzun, “Ordu Büyükşehir Belediyesi için bina bugün için fazla ise pandemi nedeniyle okul olarak kullanılabilir. Sınıflar kalabalık. Okulların bir bölümü buraya taşınabilir. Halkın binası yine halkın çocukları için kullanılabilir. Ancak biliyoruz ki OBB, satıştan elde edeceği geliri yine betona gömerek yandaşlara kaynak oluşturacak.” dedi.

Teleferik bilinmezliği
Teleferiğin bakım çalışmasının başlatılmamasını da eleştiren Uzun, “Teleferiğin çelik halatları eskimiş, yenilenmesi gerekir. Ancak para yok denilirmiş. Bu zamana kadar teleferikten elde edilen gelirler ne oldu? Onları da mı çarçur ettiniz? Bakımın ne zaman yapılacağı bilindiği halde neden masrafı için planlama yapılmadı? Bu beceriksizliğin birinci sorumlusu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’dir. Plansız ve keyfi yönetim devam ettiği sürece halkın paraları da çarçur edilecek.” dedi.

Belediye yönetimi iflas etti
Belediye yönetiminin Enver Yılmaz dönemini devam ettirdiğini vurgulayan Uzun, “Ordu büyükşehir olduktan sonra aynı anlayışla yönetilmeye devam ediyor. Betonlaştırmayla boşa harcanan paralar halkın paraları. Bu savurganlığı kınıyoruz. Halkımızın dikkatine sunuyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA