Fethiye Emeklileri dayanışması “Direne direne kazanacağız” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Fethiye Emeklileri dayanışması “Direne direne kazanacağız”

Bu haber 15 Ağustos 2023 - 20:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Fethiye Emeklileri dayanışması “Direne direne kazanacağız”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Emekli dayanışması 4. oturma eylemini gerçekleştirdi.

Selda Karafazlı

AKP hükümetinin emekli maaşına yaptığı  yüzde 25 oranındaki artışı yeterli bulmayan ve bu durumu oturma eylemleriyle her Salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında toplanarak protesto eden Fethiye emekliler dayanışması bugün 4. oturma eylemini gerçekleştirdi. Gerçekleşen eylemde ise oldukça renkli görüntüler vardı. Eylemci emekliler ,Kıyıların işgaline karşı küresel çapta yürütülen “Havlunu al da gel” eylemine ve Akbelen’e de dayanışma selamlarını iletti.

Fethiye Emekliler Dayanışması bugün Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında başlattıkları oturma eylemi 4. gerçekleştirdi. Kıyıların işgaline karşı küresel çapta yürütülen “Havlunu al da gel” eylemine ve Akbelen’e de dayanışma selamlarını ilettiler. Fethiye Emekliler Dayanışması her Salı saat 19.00-20.00 arası Özer Olgun Kültür Merkezi önündeki oturma eylemine devam edeceklerini belirttikten sonra tüm duyarlı yurttaşları eylemlerine destek vermeye çağırarak eylemlerine son verdiler.

Gerçekleşen eylemde emekli Solmaz Tokay şunları söyledi:

“KIYILAR HALKINDIR İŞGAL EDİLEMEZ”

Anayasamız kıyılardan yararlanma hakkında düzenlemiş ve kıyıların Devletin bütün ve tasarrufunda olduğu ve kamu yararının gözetileceği açıkça belirtilmiştir bu anayasal bir haktır kıyı kanununu 4 5 ve 6 maddeleri kıyılardaki yapılar toplumumuz kullanımına dokunulmazlığı olmayan yapılardır der.

Ayrıca sahil şahitlerinde yapılacak yapılar kıyı kenar çizgisi fazla 50 metre yaklaşabilirler bu Eskiden benim gençliğimde yüzdü kıyılarda Karbonun kullanımına ayrılan alan açıkça belirtilmiştir kıyı herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanacağı yararlanmasını açık olup buralarda hiçbir Yapı yapılamaz kıyılarda kavunun kullanımını engelleyecek ve zorlaştıracak şekilde hiçbir müdahale yapılamaz der kıyı kanunu bu durumu açıkça düzenlenmiştir o zaman kıyılar halkın ve kamunundur halkın kullanımını engelleyecek şekilde işgal edilemez, ücret talep edilemez. Dünyada ve Türkiye’de bir hareket başladı havlunu al da gel ve gel koylar kıyılar Bizimdir Türkiye’deki ve dünyadaki havlu hareketini selamlıyoruz. Dedi.

Emekliler pes etmiyoruz boyun eğmiyoruz, kazanacağız, tek yol direniş, insanca yaşam istiyoruz, Türkiye Yüzyıl’ı açlık yoksulluk ve sefalet, sloganları ile eylemi sonlandırdı.

Emeklilerin eylemine küçük bir çocuğun alkışlarla destek vermesi renkli görüntüler oluşturdu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA