betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

FETÖ davasında yargılanan ABD ye Kaçan Çat TV ortağı Külünkoğlu meşruiyet peşinde

Hakkında FETÖ’den dava açıldığı için ABD’ye kaçan ÇAY TV’nin önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Külünkoğlu, benzer FETÖ’cular gibi YouTube üzerinden yayına başlayacakmış! Facebook sayfasından duyuru yapan Külünkoğlu, takipçilerinden YouTube hesabına..

FETÖ davasında yargılanan ABD ye Kaçan Çat TV ortağı Külünkoğlu meşruiyet peşinde
Son Güncelleme: Whatsapp

Hakkında FETÖ’den dava açıldığı için ABD’ye kaçan ÇAY TV’nin önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Külünkoğlu, benzer FETÖ’cular gibi YouTube üzerinden yayına başlayacakmış!

Facebook sayfasından duyuru yapan Külünkoğlu, takipçilerinden YouTube hesabına abone olmalarını istedi..

 

Uzun yıllardan beri ABD de FETÖ ile irtibatlı olduğu iddia edilen bu nedenle İstanbul 24. Ağır ceza mahkemesinde yargılanan FETÖ iltisaklı iddiasıyla suçlanan Çay TV televizyonun eski yönetim kurulu başkanı Cemal Külünkoğlu yeniden kendisine meşruiyet kazandırmak için büyük çaba içerisine girdiği ortaya çıktı.

“KARDA GEZİP İZİNİ BELLİ ETMEYEN FETÖ CU KÜLÜNKOĞLU”

Hakkında FETÖ’den dava açıldığı için ABD’ye kaçan ÇAY TV’nin önceki Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Külünkoğlu, benzer FETÖ’cular gibi YouTube üzerinden yayına başlayacakmış! Facebook sayfasından duyuru yapan Külünkoğlu, takipçilerinden YouTube hesabına abone olmalarını istedi.. Bilindiği gibi Cemal külünkoğlu ve Çay TV ile ilgili Cumhur başkanı Erdoğan’ın kuzeni gazeteci Cengiz Er’de  “Rize’de karda gezip izini belli etmeyen FETÖ cu çay TV ve sahibi Cemal Külünkoğlu” şeklinde sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu.

SAHİBİNİN ABD’DEKİ ŞİRKETİ VE FETÖ BAĞLANTISI İDDİALARI

Kanalın sahibi Cemal Külünkoğlu kentin önde gelen iş adamlarından biri olarak tanınıyordu.

Bilindiği gibi Cemal Külünkoğlu FETÖ operasyonları öncesi ve sonrası ABD de FETÖ yakınlığıyla bilinen şirketler içerisinde kendisine ait bir şirket bulunduğunu itiraf etmiş daha sonra ise bu şirkete ait iş yerinin yandığını FETÖ ile hiç bir bağlantısının olmadığını iddia etmişti.

Cemal Külünkoğlu’nun FETÖ cu şirketi…

Külünkoğlu Rize’de “Karda yürüyüp iz bırakmayan ” bir iş adamı olarak biliniyor. Külünkoğlu’nun ABD’de kurduğu şirketi “Horizon International, LLC (dba Silver Memory)” ise Külünkoğlu ailesinin FETÖ ile ilişkisini gözler önüne seriyor. Çünkü Horizon International şirketi, “ABD’de Bulunan FETÖ İrtibatlı Türk Şirketleri” listesinde yer alıyor. Bu Şirket ise Cemal Külünkoğlu’na ait FETÖ’nun en önemli şirketidir.

Cemal Külünkoğlu Gazeteci Gençağa Karafazlı’ya yaptığı özel açıklamalarda “beni karalamak istiyorlar. Ben ABD de FETÖ ile iş birliği yapan 20 şirket biliyorum. Bana ABD ye bile çıkış vermediler araya Hayati Yazıcı beyi koydum ve öyle çıktım gittim. FETÖ nun kaldığı il “Pensilvanya )  bana  kaldığım “Colorda)   çok uzakta ben hayatımda ne oraya gittim ne de kendisini görmüşlüğüm vardır bana iftira atıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Her cuma günü sahibi olduğu Çay TV den FETÖ lideri Gülen’in vaaz kasetlerini yayınlayan Külünkoğlu Karafazlı’ya bu açıklamaları yaptı yapmasına ancak daha sonra Rize de görülen FETÖ davasında yargılanan bir sanık mahkeme tutanaklarına geçen şu çarpıcı açıklamayı yaparak Cemal Külünkoğlu’nu yalanlıyor.

“BİZİ GÜLEN İLE KÜLÜNKOĞLU TANIŞTIRDI” 

Sanık……”ben hayatımda bir kez ABD’ye  …… şu arkadaşımla gittim. Bizi ABD Colorda da Cemal Külünkoğlu karşıladı ve ertesi gün uçakla Pensilvanya üçtük.  Orada saray gibi bir yere gittik 3. katında uzunca bir masada yemek yedik masanın başında Fettullah Gülen vardı. Orada bizi tanıttı ve ertesi gün tekrar geri döndük ardından Türkiye ye geldim. Hayatımın hiç bir döneminde daha ABD ye gitmedim. Bizi Gülen ile Külünkoğlu tanıştırdı” ifadelerini kullandı.

Anlaşılıyor ki Külünkoğlu İstanbul’da FETÖ dan yargılanması devam ederken yeniden kendisine meşruiyet sağlamak için ortağı olduğu FETÖ iltisaklı Çay Tv  üzerinden değil sosyal medya üzerinden yeni çalışmalar yürütecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.