betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Gazeteci Gençağa Karafazlı’yla dayanışma çağrısı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize Şube Başkanı Gençağa Karafazlı bir kez daha hakim karşısına çıkarılacak Gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hakkında birçok dava açılan ve yayınladığı birçok haberine erişim yasağı getirilen Çağdaş Gazeteciler..

Gazeteci Gençağa Karafazlı’yla dayanışma çağrısı
Son Güncelleme: Whatsapp

Çağdaş Gazeteciler Derneği Rize Şube Başkanı Gençağa Karafazlı bir kez daha hakim karşısına çıkarılacak

Gazetecilik faaliyetleri nedeniyle hakkında birçok dava açılan ve yayınladığı birçok haberine erişim yasağı getirilen Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Rize Şube Başkanı Gençağa Karafazlı hakkında açılan yeni davanın ilk duruşması Rize Adliyesi’nde görülecek.

Son dönemde mesaisini adliye koridorlarında harcayan Gazeteci Gençağa Karafazlı’nın 24 Mayıs’ta Rize Adliyesi’nde 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek davası öncesi Samsun Eğitim Sen, Çay İnisiyatifi, Of Çay üreticileri Meclisi, Sol parti, CHP, İYİ Parti merkez ilçe başkanı Gönül Er, Belediye İş Sendikası, Türkiye İşçi Partisi, Gıda İş Sendikası, Emek Partisi Rize İl ve İlçe örgütleri ile Artvin İl ve İlçe örgütleri, Doğu Karadeniz Halkevleri, Hopa ve Kemalpaşa Halkevleri, Rize İHD Temsilciliği, KESK Rize Şubeler Platformu, KESK Trabzon Şubeler Platformu, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu, HDP İzmir milletvekili Murat Çepni, ESP Fındıklı İlçe Örgütü ve ESP meclis üyesi Turgay Köse, Yeşil Direniş Ekoloji, Yaşam ve Dayanışma Yolcuları, İkizdere Dernekler Federasyonu (İDEF) Pilarget Doğa ve Yaşam Derneği, yerel bazı gazete çalışanları ile bazı STK temsilcileri dayanışma çağrısı yaptı. Herkes
basın özgürlüğü için 24 Mayıs saat 10.00’da Rize Adliyesi önünde buluşmaya davet edildi.

Barıştan ve kardeşlikten yana özgürlükçü basın için…

Dayanışma çağrısıyla ilgili çay üreticileri meclisinden Recep Memişoğlu şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de basına yönelik baskılar her geçen gün hız kazanmakta. OHAL kapsamında birçok gazete ve TV kapatıldı onlarca gazeteci tutuklanarak cezaevine kondu onlarca gazeteci hakkında davalar açıldı. Türkiye adeta tutuklu gazeteciler hapishanesine döndü. Son yıllarda birçok gazeteci hakkında soruşturmalar, gözaltı ve tutuklamalar ile çeşitli davalar açılarak gazetecilerin haber alma ve yayma özgürlüğü engellenmektedir. Bunun en yakın örneğini bölgemizde muhalif haberleriyle halkın haber alma ve yayma hakkını koruyan bu doğrultuda her koşulda emekten, yaşam savunucularından, barıştan ve kardeşlikten yana özgürlükçü basın anlayışıyla mücadele eden bu nedenle hakkında onlarca dava açılan ve birçok haberine erişim yasağı getirilen muhalif gazeteci insan hakları savunucusu arkadaşımız Gençağa Karafazlı’nın Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hacıcaferoğlu’nun kadın öğrencilere yönelik taciz ve mobbing iddialarını haberleştirmesinden dolayı hakkında açılan davanın görüleceği 24 Mayıs 2022 tarihinde tüm duyarlı yurttaşlarımızı basın özgürlüğü için Rize Adliyesi’nde buluşmaya ve dayanışma içerisinde olmaya çağırıyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.