betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Güven Aksoy “Âdem Tornacı ’ya kırgınım”

Gençağa Karafazlı Yarın yapılacak olan esnaf odaları birlik başkanlığı seçimi öncesi mevcut başkan Güven Aksoy kendisini “saltanat kurdu bu saltanatı yıkmak için aday” oldum diyen rakibi Âdem Tornacı’nın kendisine yönelik..

Güven Aksoy “Âdem Tornacı ’ya kırgınım”
Son Güncelleme: Whatsapp

Gençağa Karafazlı

Yarın yapılacak olan esnaf odaları birlik başkanlığı seçimi öncesi mevcut başkan Güven Aksoy kendisini “saltanat kurdu bu saltanatı yıkmak için aday” oldum diyen rakibi Âdem Tornacı’nın kendisine yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Yarın gerçekleşecek olan seçimden galip çıkacağına inan Tornacı, “Güven Aksoy odada adeta saltanat kurdu.  3 ayrı oda ve 2 konfederasyon üyeliği milyarları bulan maaş alıyor ben bu saltanatı yıkacağım” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Âdem Tornacının iddialarını Güven Aksoy’a sorduk. İddiaların gerçeği yansıtmadığını öne süren Aksoy, Tornacı’ya da kırgın olduğunu söyledi.

İşte Güven Aksoy’un Torncacı’nın iddialarına verdiği cevaplar;

Rize esnaf odalar birliğine 2018 mayıs ayında birlik denetiminde yönetilmende göreve geldik bizden önceki arkadaşlarımızda devam ediyorlardı. Biz buraya neden talip olduk.

“RİZE YE YAKIŞIR YÖNETİM YOKTU”

Yönetim ve Rize esnaf odalar birliğinin Rize’ye yakışır yönetilmediğini cumhur başkanımızın iline yakış bir birlik olmadığını ve daha iyi hizmet vere bilmek adına biz talip olduk ve arkadaşlarımızla yönetime geldik geldiğimiz zaman birliğin durumları biraz sıkıntılıydı maddi anlamda da böyleydi.

Biz arkadaşlarımızla birlikte bu 4 yıl zarfında önce birliğin kendi fiziki yapısın geliri giderin bir noktaya getirerek esnaf odalar birliğini 81 ilde Rize yakışır bir noktaya getirdik. Ankara’daki konfederasyon seçimlerinde Rize temsil etmek konumuna geldi buda bizim Rize ilinde bir başarımız oldu çünkü 81 il 15 kişilik bir yönetimde Rize’yi temsil ediyoruz. Bu balgamda bugün yapısı ile 4 yıllık bir süreçte alt yapısını bitirmiş fiziki anlamda salondan tutunda ofisleri yenilemiş örnek odalardan bir noktaya getirdik.

“TORNACI BİZİ ÜZDÜ”

Aslında sayı vermeye gerek yok 26 odamız var tüm odalar bizim zaten biz göreve geldikten sonra Rize muhalif olsun küskünler olsun hiç öle bir şeyimiz olmadı biz zaten adaysız bir seçimle  geldik bu gün bir arkadaşımız aday olmuştur oda arkadaşımızdır  buralarda görev almıştır ben hakkında kötü söylemem ama tabii ki birazcık söylemleri etik olmamıştır bizi üzmüştür.

Kesinlikle esnaf odalar birliği ve odalar birliği bölgede görev yapıyorum Tornacı 5-6 yerde görev yapıyorsun gibi söylemi var ben esnaf odalar birliğinde eğer elektrik odası başkanı olmazsam ben esnaf odalar birliğine başkan olamam. Esnaf sanatkarlarda başkan olmadan birlik başkanlığında görev alamam dolayısı ile bunu üç başkanlık değerlendiremezsin. Bu başkanlıklar birbirine bağlı birinde seçilmezsen diğerinde aday olmazsın dolayısı bu üç başkandık birbirine bağlı.

“HANADANLIK KURMADIK”

Yani ben iki yerde başkanlık yapıyorum ve ilk dönemim ve iki yer dede başarılıyız. Birçok ilde arkadaşlarım bu görevi 20-30 yıldan beri yapıyorlar yani bizim öle bir hanedanlık bir yeri elinde tutmak ben başara bildiğim sürece bunu elimde tutmam mümkün yapamıyorsam başaramıyorsam zaten delege bunun cevabını bana verir. Bizim şu anda bölge birliğinde veya esnaf odalar birliğinde geldiğimiz nokta belli bu Rize İl İlçelerinde ve Türkiye de taktir edilen bir noktaya getirmişiz.

“ODALARA KİMLİK KAZANDIRDIK”

Amacımız neydi Rize’nin siyaseti farklıdır Rize’nin sivil toplulukları farklıdır bunu düşünerek bu düşünceyle ben arkadaşlarla yola çıktım ve geldiğimiz noktada gerek kamuda gerek bürokraside gerekse ilimizde hizmet veren kurumlarda Rize esnaf odalar birliğine bir kimlik yakaladığımızı bizim büyüklerimizde söylüyor yani biz onun karşılığını alıyoruz.

“2 DEĞİL 3 MAKAM ARACI VAR ONLARDA OTO PARKTA “

İki değil üç makam aracım var Esnaf odalar birliğinin makam aracı var , bölge birliğinin makam aracı var ve kooperatifin makam aracı var biz makam araçlarını binmek için almadık her makamın temsil ettiği bir aracı var araçlarımız oto parktadır benim şahsime ait aracımda var ama kooperatifimizin arabası var onu kullanıyoruz. Esnaf odaların birliğinin işi için resmi bir yere gittiğim zaman esnaf odaları birliğinin arabasını kullanıyorum yani Güven Aksoy’a ait 3 araba yok Rize’de iki tane sivil toplum kuruluşu var iki sininde arabası var ama bunu siz Güven Aksoy’un diye yaparsanız o zaman milleti yanıltmış olursunuz yalan söylemiş olursunuz. Her makam Her kurum yapısı ile gücü ile kendini temsil etmekle güçlenir. Bizim bir kurumun iyi bir arabası olması o kurum demirbaşına aittir bundan kimse hoşnutsuz olmaz diye düşünüyorum.

“BEN 6 YERDE GÖREV ALMIYORUM”

Kargaşa bilgi kirliliğinden çıkıyor Güven Aksoy 6 yerde değil Güven Aksoy iki yerde esnaf odalar birli ve esnaf krediler bölge birliği alt odalarda olmadan burada olamayız yani birini başkanlığını bıraktığın zaman tümünü bırakman lazım. Ben iki kurumda görev yapıyorum  başkanlık olarak iki kurumda görev yapıyorum ama temsile ette TESKOM da Ankara’da ilimi temsil ediyorum esnaf odalar birliğinde TES  temsil ediyorum TESKOM da ise  kooperatifteler birliğini temsil ediyorum yani temsil ettim yerler başkanlık sayılmasına gerek yok  çünkü bunlar temsili yettir bunlar Rize’nin başarısıdır siz bunlar Güven Aksoy 6 yerde derseniz yanlış olur ben 2 yerdeyim iki kurum başındayım gücüm yettiğince bunları devam ettiriyorum başarılımayız vatandaşlar zaten başarılı olduğumuzu söylüyor ve ilk dönemimiz. Yani biz buraları elimizi geçirdik uzun yıllarda burada değiliz yani ilk dönemimiz. İlk dönemde yakaladınız basariyi ileriye taşımaya çalışıyoruz.

“SALATANAT KURMADIM O ZAMAN İMZA ATMA KARARLARA”

Arkadaşımız aday olmuştur ama söylediği gibi bir saltanatlık bir sefamız burada öyle bir şey yok biz hizmet yapıyoruz velev ki öyledir biz Âdem Tornacı ile sürekli beraberiz arkadaşım hala yönetimde o zaman yönetimde olmaması lazım o zaman sanatkârlar odasının aldığı kararlara neden imza atıyorsun.

Âdem Tornacı’nın kullandığı doğru bir dil değil bizim ahı evren dediğimiz ahı evren kültürüne yakışır bir dil değil ben bu yüzden arkadaşımıza kırgınım yoksa aday olabilir tabiî ki 26 oda başkanı da burada aday olabilir.

İnsanlar şunu yapar Güven Aksoy yapamadığı hizmetlerin üzerine hizmet yapacağım der aday olur bunun yolu budur. Eğer bu hizmetleri daha ileriye taşıyacak bir şey bulamazsanız bir yerleri karalayarak bir yerleri karalayarak siz iyi olamazsınız. Böyle bir adaylık söz konusu olmaması lazımdı”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.