HDP’nin yeni eş başkanları netleşiyor: Sultan Özcan ve Kemal Peköz’e teklif gitti, Özcan kabul etti. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

HDP’nin yeni eş başkanları netleşiyor: Sultan Özcan ve Kemal Peköz’e teklif gitti, Özcan kabul etti.

Bu haber 24 Ağustos 2023 - 12:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HDP’nin yeni eş başkanları netleşiyor: Sultan Özcan ve Kemal Peköz’e teklif gitti, Özcan kabul etti.

HDP’nin yeni eş başkanları netleşiyor: Sultan Özcan ve Kemal Peköz’e teklif gitti, Özcan kabul etti.

HDP kongresinde seçilecek yeni eş başkanlık görevi için isimler netleşmeye başladı. HDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Sultan Özcan ile HDP 27. Dönem Milletvekili Kemal Peköz’e teklif gittiği ve Özcan’ın kabul ettiği öğrenildi.

Seda TAŞKIN


ANKARA – Halkların Demokratik Partisi ve Yeşiller ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) kpongre süreçlerine dair çalışmalarını sürdürüyor. HDP’nin 27 Ağustos tarihinde Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştireceği kongre çalışmaları neredeyse tamamlandı. Partinin yeni eş genel başkanlarının belirleneceği kongrede HDP MYK üyesi Sultan Özcan ve 27. Dönem Milletvekili Kemal Peköz’e eş başkanlık için teklif gittiği öğrenildi. Sultan Öcan teklifi kabul ederken Kemal Peköz ismi ise henüz netleşmedi.

PEKÖZ VE ÖZCAN’A ADAYLIK TEKLİFİ

HDP pazar günü olağan kongresini gerçekleştirecek. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar kongrede aday olmayacaklarını açıklamıştı. HDP kongresinde yeni eş genel başkanlar seçilecek. Bu kapsamda bir süredir partide belli isimlerle görüşmeler gerçekleştiriyordu. Kongre günü yaklaştıkça isimlerde netlik kazanmaya başladı.

Artı Gerçek’im parti kaynaklarından edindiğ bilgiye göre; HDP Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve HDP MYK üyesi Sultan Özcan ve HDP 27. Dönem Milletvekili Kemal Peköz’e eş başkanlık için teklif gitti.

Peköz’ün yurtdışında yaşamasından kaynaklı adaylığa şimdilik olumlu bakmadığı belirtilirken, Özcan’ın ise teklifi kabul ettiği öğrenildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA