HÜKÜMETİN ÇAY ALIM POLİTİKALARI ÜRETİCİYİ ÖZELE MAHKUM ETTİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

HÜKÜMETİN ÇAY ALIM POLİTİKALARI ÜRETİCİYİ ÖZELE MAHKUM ETTİ

Bu haber 29 Ağustos 2021 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HÜKÜMETİN ÇAY ALIM POLİTİKALARI ÜRETİCİYİ ÖZELE MAHKUM ETTİ

 

ÇAYKUR 3.sürgün çay alımında kota düşürdü. Hükümetin uyguladığı yaş çay alım politikaları her geçen gün iflas ediyor.

ÇAYKUR ÇAY ÜRETİCİSİNE ZULM ETMEYE DEVAM EDİYOR

Kuzeytv.org

Siyasal iktidarın ÇAYKUR’da uyguladığı yaş çay alım politikaları üreticiyi çileden çıkardı.

Çaykur çay alımlarında mayıs ayında 600 kg kota uygulayacağını açıklamış ve bunun ise bir başarı olarak açıklamıştı.

Mayıs ayında çay alımlarında 600 kg kota uygulamasını başarı olarak gösteren ÇAYKUR hemen ardından 210 bin çay üreticisinin satacağı çaya kontenjan uygulaması başlatarak üreticiye adeta zulm etmiş çayını çaykura satamayan çay üreticileri devletin belirlediği çay fiyatının altında özel sektöre çayını satmak zorunda kalmıştı.

“HALKIN TEPKİSİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞTILAR”

Çay üreticileri ise ÇAYKUR’un bu kota ve kontenjan uygulamalarına yönelik bölgede çeşitli protesto eylemleri düzenlemişti. Çay üreticilerinin çeşitli çay fabrikaları önünde düzenlediği protesto eylemleri ile ilgili ÇAYKUR yetkilileri ile AKP’li il yöneticileri “bunlar çay üreticisi değil dışarıdan gelen marjinal yabancılar ortalığı karıştırmak istiyorlar” şeklinde açıklama yaprak üreticilerin tepkilerini gizlemeye çalışmışlardı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından çaykur çay üreticilerine yönelik baskıcı çay alım politikalarına devam etti ve 2 sürgün çay alımlarında kotayı bu kez 450 kg düşürdü.

Çaykur 2. Sürgün çay alımlarında üreticiyi özel sektör fabrikalarının kapısına mahkûm ederken bu kez 3.sürgün yaş çay kampanyasının başlayacağı şu günlerde yeni bir açıklama yaparak 3. Sürgün çay alımlarında kotanın 400 kg olarak uygulanacağını açıkladı.

Üreticinin alın terini emeğini yok sayan bir politika izleyen çayku 3.sürgün çay kampanyasında da 210 bin çay üreticisini özel sektör çay firmalarının kapısında mahkûm edeceği böylece anlaşılışmış oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA