İyi Partili eski yönetici Köseoğlu: “Rize’yi AKP’ye verdiniz” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İyi Partili eski yönetici Köseoğlu: “Rize’yi AKP’ye verdiniz”

Bu haber 11 Nisan 2023 - 15:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İyi Partili eski yönetici Köseoğlu: “Rize’yi AKP’ye verdiniz”

İyi Partili eski başkandan CHP ve İyi Parti’ye ağır suçlama “Rize’yi AKP ye verdiniz”

GENÇAĞA KARAFAZLI- EMRE KOÇ

İttifak ortağı CHP’nin Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu aleyhinde sürekli eleştirilerde bulunan İyi Parti eski ilçe başkanı ve Rize il başkan adayı Soyhan Köseoğlu’ndan hem partisi hem de ittifak ortağı CHP ye ağır suçlama. “Rize’yi İyi parti CHP’ye verdi CHP’de AKP’ye verdi hayırlı olsun” Köseoğlu’nun bu paylaşımına CHP’li bazı üyeler ile İyi Parti yöneticileri tepki gösterdi.

Rize’nin Fındıklı ilçesi İyi parti eski ilçe başkanlığı görevinden il başkanı olmak için ayrılan ve 29 Ocak 2022 tarihinde İYİ Parti Rize İl 3. Olağan Kongresinde Av. Kürşat Hacisüleyman oğlunun karşısında aday olan ancak seçimi kaybeden Soyhan Köseoğlu seçimi kaybetmesinin ardından partisinin yeni yöneticileri aleyhinde ve ittifak ortağı CHP aleyhinde sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunması İyi Parti yöneticilerinin tepkisine neden oldu.

“BİZDEN GÖZÜKÜP ASLINDA BİZDEN OLMAYAN HİZİPÇİ”

CHP ve İyi Parti milletvekili adaylarını eleştiren Soyhan Köseoğlu özel sosyal medya hesabından “Rize’yi İyi parti CHP’ye verdi CHP’de AKP’ye verdi hayırlı olsun” şeklinde paylaşımda bulundu. Köseoğlu’nun bu paylaşımına yorum yapan bazı partililer “sen bari yapma, Milleti motive etmen gerek Soyhan gardaşım” diye eleştirirken İyi Parti merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Hakan Mayi “Hayat akıp giderken her geçen gün bir tecrübe kazanıyoruz. Her geçen gün daha fazla gözümüzün önünde olan ve bizden gözüküp aslında bizden olmayan, kafasında türlü hesap olan hizipçileri ve içimizdeki İrlandalıları da gördük” yorumuyla Köseoğlu’nun İyi Parti ve ittifak ortağı CHP’yi AKP’ye sattığı şeklindeki paylaşımına tepki gösterdi.

Soyhan Köseoğlu ise kendisini eleştiren partili arkadaşlarına “merak etmeyin paylaşımımda bir şey yok” diye cevap vererek CHP’ye yönelik suçlamasının arkasında olduğunu gösterdi.

“CHP BELEDİYE BAŞKANI ALEYHİNDE PAYLAŞIMLAR YAPIYORDU”

Soyhan Köseoğlu2nun CHP ye yönelik eleştirileri bugün değil Fındıklı ilçe başkamı olduğu dönemde de CHP’li Fındıklı belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu aleyhinde sürekli paylaşımlarda bulunuyordu. İyi Parti ilçe örgütü ile ittifak partisi CHP ilçe örgütü bu suçlamalar nedeniyle sağlıklı bir diyalog içeresine girememişti. Köseoğlu ilçe başkanlığından ayrıldıktan sonra yeni seçilen İyi parti ilçe örgütüyle başta CHP’li belediye başkanı Çervatoğlu ve CHP ilçe örgütü sağlıklı diyalog kurmaya başladı.  İki parti teşkilatları kısa sürede birkaç kez karşılıklı görüşmeler ve ziyaretler sonrası var olan kırgınlıkları ortadan kaldırarak ortak çalışma yapılmasının önünü açmıştı.

Şimdi merak edilen ise İyi Parti il örgütü Soyhan Köseoğlu hakkında nasıl bir tutum ortaya koyacak? Bekleyip göreceğiz.

İŞTE KÖSEOĞLU’NUN TARTIŞMA YARATAN O PAYLAŞIMI.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA