Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanı kim olmalı sorusu ve sonuçları - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanı kim olmalı sorusu ve sonuçları

Bu haber 08 Haziran 2023 - 17:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu sonrası CHP Genel Başkanı kim olmalı sorusu ve sonuçları

Seçim sonuçlarını nokta atışı bilen anket şirketi BETİMAR, CHP üzerine bir anket yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı bırakması durumunda CHP Genel Başkanı’nın kim olması gerektiği sorulan ankette, ilk sırada Ekrem İmamoğlu yer aldı.

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan %52,19, Kemal Kılıçdaroğlu % 47,81 oy aldı. BETİMAR, Erdoğan’ın oylarını %52,10, Kemal Kılıçdaroğlu ise % 47,90 olarak açıklayarak, en doğru tahmini açıklayan anket şirketi olmuştu.

Her iki seçimdeki başarısıyla gündem olan BETİMAR, bu kez CHP’nin genel başkanlığı konusunda anket yaptı. “Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlıktan ayrılırsa CHP Genel Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” diye sorulan ankette, ilk sırada yer alan isim İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

Anket sonuçları şu şekilde:

%47,6 Ekrem İmamoğlu

%17,6 Mansur Yavaş

%6,5 Özgür Özel

%1,2 Muharrem İnce

%0,9 Mustafa Sarıgül
%17,4 Fikrim Yok

%5,6 Diğer

%4,1 Cevap Yok

Resim
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA