Milletvekili Adayı Toptan’dan çay fiyatı tepkisi: “BU FİYAT RİZELİ HEMŞERİLERİME LAYIK DEĞİLDİR, KABUL ETMİYORUZ” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Milletvekili Adayı Toptan’dan çay fiyatı tepkisi: “BU FİYAT RİZELİ HEMŞERİLERİME LAYIK DEĞİLDİR, KABUL ETMİYORUZ”

Bu haber 04 Mayıs 2023 - 14:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Milletvekili Adayı Toptan’dan çay fiyatı tepkisi: “BU FİYAT RİZELİ HEMŞERİLERİME LAYIK DEĞİLDİR, KABUL ETMİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu kilo başına 11,30 TL olan yaş çay alım fiyatına karşı üreticiler, sivil toplum kuruluşları ve Ziraat Odaları’nın gösterdiği tepkilerin yanında bir tepki de Millet İttifakı Rize CHP Milletvekili Adayı Köksal Toptan’dan geldi.

Yaş çay üreticisinin zorlu şartlar altında çalıştığını, çay tarımının büyük emek istediğini ifade eden Toptan, ‘Bu emeğin karşılığı 11 lira 30 kuruş muydu? Emeğinizin karşılığını vermeyenlere artık oy vermeyin’ dedi.

“BU FİYAT RİZELİ HEMŞERİLERİME LAYIK DEĞİLDİR, KABUL ETMİYORUZ”

Milletvekili Adayı Köksal Toptan’ın açıklaması şu şekilde: “Bu fiyat Rizeli hemşerilerimizi tatmin etmemiştir, Rizeli hemşerilerime layık değildir. Rizeli Hemşerilerim AKP’ye bugüne kadar ne istedilerse verdi. Şu anda Rize’de AKP’nin üç tane milletvekili var, 11,30 lirayı mı reva gördüler benim Rizeli hemşerilerime? Bir kilo çay iki ekmek dahi almıyor. Bir kilo gübre almıyor, yazıktır günahtır. Rize’de ki gençliğin geleceği karartıldı. Bu fiyatı kesinlikle kabul etmiyoruz, Rizeli hemşerilerime sesleniyorum, artık yeter, dur deyin bu gidişe. Bu seçimde tepkinizi ortaya koyun.

“EMEĞİNİZİN KARŞILIĞINI VERMEYENLERE ARTIK OY VERMEYİN”

Benim Rizeli hemşerim dağlarda, bayırlarda çay topluyor, çay bezlerine dolduruyor bir sürü emek veriyor. Bu emeğin karşılığı 11 lira 30 kuruş muydu? Sizlere soruyorum, bu üç tane AKP’li milletvekili ne iş yapıyor? Şimdi bunlara gene üç tane milletvekili mi vereceksiniz? Emeğinizin karşılığını vermeyenlere artık oy vermeyin.

“BİR KİLO ÇAYLA DÖRT EKMEK ALMANIZ GEREKİRKEN BİR BUÇUK EKMEĞİ SİZE REVA GÖRDÜLER”

15 Mayıs’ta Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı oluyor. Kazanmak istiyorsanız, Rize’de emeğinizin karşılığını almak istiyorsanız bize oy verin. Bu gidişata bir dur deyin zamanı geldi. Size reva görülen para ne? 11,30 TL. Bende diyorum ki bir kilo çayla dört tane ekmek alacaksınız diyorum. Dört ekmeğe mi oy vereceksin bir buçuk ekmeğe mi? Tercih senin Rizeli hemşerim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA