betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ORÇEV”BALIKÇI BARINAĞI İŞGAL EDİLMİŞ”

COŞKUN ÖZBUCAK Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Altınordu Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılmış bir balıkçı barınağı olmasına rağmen yeni bir balıkçı barınağı yapılmasına tepki gösterdi. ORÇEV, “Yapılmış ve kullanılmayan bir balıkçı barınağının olduğunu..

ORÇEV”BALIKÇI BARINAĞI İŞGAL EDİLMİŞ”
Son Güncelleme: Whatsapp

COŞKUN ÖZBUCAK

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Altınordu Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılmış bir balıkçı barınağı olmasına rağmen yeni bir balıkçı barınağı yapılmasına tepki gösterdi. ORÇEV, “Yapılmış ve kullanılmayan bir balıkçı barınağının olduğunu gördük ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne balıkçı barınağının ne zaman ve ne amaçla yapıldığını; neden kullanılmadığı soran ve bilgi isteyen dilekçemizi verdik. Balıkçı barınağı yapıldı ve kullanılmıyor. Barınak işgal edilmiş, özel mülkiyet gibi bir bölümü çevrilmiş. Halkın parası boşa harcanmış” açıklamasını yaptı.

Ordu Çevre Derneği yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılmak istenen deniz dolgusu ve bisiklet yolu projesi için açtıkları davanın bilirkişi heyeti incelemesi sırasında yapılmış ve kullanılmayan bir balıkçı barınağının olduğunu gördüklerini belirterek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Melet Irmağı’nın doğu tarafına bir balıkçı barınağı projesi var. Çalışmaya başladılar. Açtığımız dava sonucu balıkçı barınağının uygun olmadığı, ÇED sürecinin başlatılmadığı için mahkeme projeyi uygulanamaz buldu. Ancak Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Melet Irmağıyla Turnasuyu Irmağı arasında yapılmak istenen deniz dolgulu bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin bilirkişi heyeti incelemesinde gördük ki Melet Irmağı’nın doğusunda yaklaşık 600 metre mesafede bir balıkçı barınağı yapılmış ve kullanılmıyor. Melet Irmağı kenarına yeniden bir balıkçı barınağı yapılmak istenmesinin anlamı yok” denildi.

“BALIKÇI BARINAĞI İŞGAL ALTINDA”

Yapılmış bir balıkçı barınağı varken kullanılmaması ve yeni bir balıkçı barınağı yapılmak istenmesinin anlamsız ve çelişkili bir durum olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yapılmış ve kullanılmayan bir balıkçı barınağının olduğunu gördük ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne balıkçı barınağının ne zaman ve ne amaçla yapıldığını; neden kullanılmadığı soran ve bilgi isteyen dilekçemizi verdik. Bunun takipçisi olacağız. Balıkçı barınağı yapıldı ve kullanılmıyor. Barınak işgal edilmiş, özel mülkiyet gibi bir bölümü çevrilmiş. Halkın parası boşa harcanmış. Kimler kullanılmasını istemedi, kimler rahatsız oldu merak ediyoruz. Böyle bir barınak varken Melet Irmağı kenarına yeni bir masrafla balıkçı barınağı neden yapılıyor? Bu plansızlığın ve sorumsuzluğun hesabı sorulmayacak mı? Takipçisi olacağız. Sorumlular mutlaka hesap vermeliler. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerinden gelecek yanıta göre yasal haklarımızı kullanacağız.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.