ORDU EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ “ÜLKEDE AÇLIK VE YOKSULLUK VAR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ORDU EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ “ÜLKEDE AÇLIK VE YOKSULLUK VAR”

Bu haber 02 Aralık 2021 - 11:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ORDU EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ “ÜLKEDE AÇLIK VE YOKSULLUK VAR”

TL’nin değer kaybetmesi ve tüketim mallarına yapılan zamlar ve hayat pahalılığı Ordu “Emek ve Demokrasi Güçleri” tarafından protesto edildi

“BU PAHALILIK BU ZULM ARTIK YETER”

COŞKUN ÖZBUCAK

ORDU- Ordu Emek ve Demokrasi Güçleri hayat pahalılığı ve zamları protesto etti. Ordu Altınordu ilçesi Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’nda bir araya gelen Emek ve Demokrasi güçleri burada bir basın açıklaması yaptı.

“ÜLKEDE AÇLIK VE YOKSULLUK VAR”

Demokrasi güçleri adına basın açıklamasını okuyan Ertuğrul Gazi Gönül, “Hayat pahalılığı ve zamlara artık yeter diyoruz! Her şeye tek kişinin karar verdiği ucube sistem ülkeyi büyük bir çöküşe sürükledi. Öyle ki; ülkede bugün kıtlık var! Açlık var! Yoksulluk var!” dedi.

“BU PAHALILIK BU ZULM ARTIK UYETER”

Geçim sıkıntısının dayanılmaz hale geldiğini belirten Gönül, Yeni zamlar ve vergilerle hayat pahalılığının her geçen gün arttığını, evlerde artık tencere kaynamadığını TL nin her gün değer kaybettiğini ücretlerin ise eridikçe eridiğini “yeter artık” diyerek; “Tüm bunlar Yetmedi, iktidar vergileri artırmaya başladı. Bütçe görüşmeleri tartışmalarında da gördüğümüz gibi yine işçi ve emekçiler olarak bizler mağdur ediliyoruz. Bu düzen bir avuç patron için saltanat, emekçiler için sefalet demektir. Bu zulüm artık yeter. Bu zamlar artık yeter. Bu pahalılık artık yeter” diye seslendi.

“ÖĞRENCİLER TARİKAT VE ÖZEL YURTLARA MAHKUM EDİLDİ”

Ekonomik krizin yükünü halkın çektiğini, Kayırma, rüşvet, yolsuzluklar; çetelerle bin bir türlü ilişkilerin ortaya saçıldığına dikkat çeken Gönül, Krizin faturasını halka ödettirdiklerini gençlerin başını sokacak ev, yurt bulamadığını, Öğrenciler tarikat ve özel yurtlara mahkûm edildiğini açıklanan bütçede öğrencilerinde olmadığını söyledi.

İşçiler, emekçiler; kadınlar, gençler birleşelim sesimizi birlikte yükseltelim diyen Gönül açıklamasında; “Talebimiz, halkçı bütçe, geçinilebilir asgari ücret için; zamların geri alınması, ücretlere ek zam, vergide adalet.” İstediklerini açıkladı

“YARIN DEĞİL BUGÜN BİRLEŞMELİYİZ”

Siyasal iktidarın yarattığı mağduriyete karşı birleşme çağrısı yapan Gönül, talepleri ile ilgili , Asgari ücret görüşmelerinin başladığını asgari ücretin vergi dışı kalması yaşanabilir bir asgari ücret talep ettiklerini  TL’nin değer kaybetmesi, enflasyon nedeniyle ücretlerin eridiğini , İşçi ve emekçilerinin ücretlerine hemen ek zam yapılmasını , Kamu emekçilerinin toplu görüşmelerdeki haklarının yenilenmesi , Vergide patronlara gelenekleşen aflara son verilmesi , kamu kaynaklarının halkın gereksinimleri için kullanılması çağrısı yaptı.

Artık bıçak kemiği delmeye başladığını sorunlardan kurtulmak, ekonomik, demokratik hakları için  bir araya gelme çağrısı yapan Gönül; “ Birlikteliği sağlamak için geciken her gün aleyhimize gelişiyor. Yarın değil bugün birlik zamanı. Birleşeceğiz, kazanacağız.” Sözleriyle açıklamasına son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA