ÖZ GIDA ÜYESİNDEN ÖZ GIDAYA VER YANSIN ” EMEK DÜŞMANI BARONLAR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÖZ GIDA ÜYESİNDEN ÖZ GIDAYA VER YANSIN ” EMEK DÜŞMANI BARONLAR”

Bu haber 07 Ekim 2021 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖZ GIDA ÜYESİNDEN ÖZ GIDAYA VER YANSIN ” EMEK DÜŞMANI BARONLAR”

ÇAYKUR ile öz gıda iş sendikası arasında geçen hafta imzalanan toplu sözleşme sonrası başlayan tartışmalar devam ediyor.
Gıda iş sendikası yapılan sözleşmenin işçiyi satış sözleşmesi olduğunu hiç bir kazanım sağlamayan sözleşme ile emek düşmanlarının bir kez daha işverenlerin yanında yer aldığı ortaya çıkmıştır derken, serbest gazetecilik eden ÇAYKUR eski işçilerinden öz gıda üyesi Osman Köseoğlu ,öz gıda iş yöneticilerinin işçiden yana olmadığını Ankara da saadet zinciri oluşturduklarını artık baron olduklarını işçileri sömürdüklerini iddia ederek sert tepki gösterdi.
“BEN BARONLARIN YANINDA OLMADIM OLMAYACAĞIM”
Ben her ne kadar emekli olsam da yine de emekçinin yanındayım, ben hiçbir zaman kapitalist Emperyalist baronların yanında değilim hiç olmadım..
Bugün Öz gıda iş in olumsuzluklarını haber  yapmamın tek sebebi, daha iyi bir sendika gelecek diye yıllarca tek gıda işe karşı bir muhalefet oluştu ve nihayetinde 2013 yılında Öz gıda İş Sendikası #ÇAYKUR‘da yetkiyi aldı..
Ne oldu ,bir atasözü var ,”gelen gideni aratır” Ulan hiç beğenmediğimiz  eleştirdiğimiz Tek gıda da ki, sendikacılar, ÇAYKUR işçisinin hasta olduğu zaman hastanede yanında, cenazesinde düğününde, özel günlerinde devamlı maddi ve manevi onların yanında olurken, bugün Öz gıda İş Sendikası Ankara’da bir saadet zinciri ve Holding haline gelerek, oradan yönetiliyor..
Toplanan para yaklaşık 200 trilyon, paranın akıbeti belli değil.
Dün sözleşme imzalayan öz gıda iş sendikası işçilerin lehine hiç bir karar almamıştır. İşçilerin sözleşmeyle hiç bir kazanımı olmamıştır”
“ÖZ GIDA İŞTEN İSTİFALAR DAHADA ARTACAK”
Gelecek süreçte öz gıda iş sendikasından istifaların daha da artacağını öne süren Köseoğlu “Çaykur işçisi ile sendika arasındaki bağ tamamen kopmuş. Birçok fabrikada kitlesel olarak istifalar başladı.. Yakın bir gelecekte çok daha fazla istifalar olacağını biliyorum. Çünkü artık zaman eski zaman değil, şimdi internetten isteyen rahatlıkla istifa edebilir ve hiçbir hak kaybına da uğrama söz konusu değil. Bu konu ile ilgili yakın bir zamanda çok ses getirecek belgeli haberimi bekleyin” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA