Özel, seçime dair konuştu: Getirinin üzerinde götürü oldu, ittifak ortaklarını suçlayamayız - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Özel, seçime dair konuştu: Getirinin üzerinde götürü oldu, ittifak ortaklarını suçlayamayız

Bu haber 03 Ağustos 2023 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Özel, seçime dair konuştu: Getirinin üzerinde götürü oldu, ittifak ortaklarını suçlayamayız

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, katıldığı programda 14 Mayıs seçimleri için “Sadece kendi listelerimizle girseydik, yüzde 25’in üzerinde alırdık” dedi. Özel, CHP listelerinden Meclis’e giren partilerin vekil sayılarına yönelik tepkiler hakkında konuştu.

Artı Gerçek – CHP’deki değişim tartışmalarının baş aktörlerinden CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Halk TV canlı yayınında, 14 Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden TBMM’ye giren partilerin milletvekili sayılarına yönelik tepkiler hakkında konuştu.

Özel, “Biz Meclis’te bizim listelerimizden seçilen arkadaşlarımıza önem veriyoruz. Ama toplamda baktığınızda bu onların da bize katacağı oy ve CHP’nin milletvekili sayısı arasında açı var. 39 milletvekili verdiysek, İYİ Parti 9’la 44 milletvekili çıkardı. 60 da verirsiniz, o kadar katkı geliyorsa” ifadelerini kullandı.

‘CİDDİ OY KAYBINA UĞRADIK’

Partisinin DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat partilerinin kendi listelerinden seçimlere girmeselerdi CHP’nin yüzde 25’den fazla oy alacağını söyleyen Özel, “Manisa il anketine bakıyorsunuz 0,7-1 arası bir katkı varken; 1 vekilden 4 vekile çıkmışız Manisa’dan 4. milletvekilinin gitmesi kötü. Öyle sıralara konmak zorunda kaldılar ki… Biz sadece kendi listelerimizden girseydik yüzde 25’in üzerinde oy alırdık. Ciddi bir oy kaybına uğradık. Getirinin üzerinde götürü oldu. İttifak ortaklarını suçlayamayız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA