betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Pazar’lı taksiciler Rize-Artvin havaalanında eylem yaptı (VideoHaber)

Rize-Artvin havaalanında Pazar ve Ardeşen ilçesi taksiciler arasında yolcu alma tartışması yaşandı. Pazar’lı taksiciler adalet istedi. AKP iktidarın en çok kamu ihalesi alan Cengiz inşaatın yapımını üslendiği, Türkiye’nin Ordu-Giresun Havalimanı’ndan..

Pazar’lı taksiciler Rize-Artvin havaalanında eylem yaptı (VideoHaber)
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize-Artvin havaalanında Pazar ve Ardeşen ilçesi taksiciler arasında yolcu alma tartışması yaşandı. Pazar’lı taksiciler adalet istedi.

AKP iktidarın en çok kamu ihalesi alan Cengiz inşaatın yapımını üslendiği, Türkiye’nin Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra denize dolgu yapılarak inşa edilen Yıllık 3 milyon yolcu taşıma kapasiteli 2. havalimanı olan 14 Mayıs 2022 tarihinde AKP genel başkanı cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından törenle hizmete açılan Rize-Artvin havalimanında sorunlar bitmiyor.

Geçen ay Dolunay temizlik şirketi tarafından temizlik işlerine alına 6 işçinsin 1 ay çalıştıktan sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden işlerine son verilmesinin ardından yaşanan tartışmalar sonrası bu kez havaalanından yolcu almak isteyen Pazar ve Ardeşen ilçesinde taksicilik yapan yurttaşlar arasında tartışma yaşandı.

Yaklaşık bir ay önce hizmete giren Rize-Artvin havaalanının hizmete açılmış olmasına rağmen ulaşımdan,  temizliği, çevre düzenlemesi ve yer hizmetleri alanında yaşanan sorunlar tartışmalara neden oluyor.

Bir ay önce açılışı Cumhurbaşkanı tarafından gerçekleşen havaalanından taksici esnafının yolcu alabilmesi için yapılması gereken ihalenin hala yapılmaması taksiciler arasında tartışmalara neden oluyor.

Havaalanının bulunduğu Pazar ilçesinde taksicilik yapan 86 taksici esnafı havaalanından yolcu alamamasından yakınırken Ardeşen ilçesinden bazı taksicilerin havaalanında yolcu alması iki ilçenin taksicilerini karşı karşıya getirdi.

Ardeşen’li taksicilerin havaalanından korsan varı yolcu aldığını iddia eden S.S. Pazar Kız kulesi havalimanı taksiciler kooperatifi başkanı Hızır Şükrü Doğanay, şikâyetlerine rağmen görevli emniyet mensuplarının korsan taksicilik yapanlara göz yum düğünü öne sürerek yanına aldığı Pazar’lı 86 taksi esnafıyla havaalanında bir basın açıklaması yaparak yaşananlara tepki gösterdi.

“ADALET İSTİYORUZ”

Kendilerine haksızlık edildiğini ve adalet istediklerini söyleyen başkan Hızır Şükrü Doğanay:

“Bu akşam bir telefon üzerine geliyorum buraya, Ardeşen Şoförler Odası Başkanı orada simsarlık yaparak iki tane de sivil tutarak burada simsarlık yapıyor. Dört tane arabasıyla işe gidip geliyor. Gözümün önünde Sarp yolcusuyla pazarlık ediyor, alıyor. Polis memuruna diyorum ki müdahil niye olmuyorsunuz? Polis memuru Ardeşen Şoförler Odası’nın arabasını alıp kaçırıyor. Yani burada emniyet görev yapmıyor. Pazar arabasına gelince yolcu alamıyor, Ardeşen arabasına gelince güzel çalışıyorlar. Pazar toprakları içinde Ardeşen çalışacak Pazar çalışamayacak. İki üç gün evvel sayın bakanım Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak Rize’de toplantıda ne Pazar arabası girecek dedik ne Ardeşen arabası. Sadece kendi yolcusu geldiğinde biletini gösterdiği takdirde içeriye girecek yolcusunu alıp çıkacak. Bekleme yapılmayacak. Memur arkadaşa beklemeye yapıyorlar diyorum adam Ardeşen Şoförler Odası’nı kaçırmaktan başka hiçbir şey yapmıyor. Ya memursan görevini yapacaksın. Çok sevdiğim değerli bir memur arkadaşımız bu akşam görev yapmadı, polis arabasının önüne yatmama rağmen, o yolcunun önüne yatmama rağmen polis müdahil olmuyor. Polis burada taraf. O ki taraf kusura bakmayın benim arabamı 85 arabam var 85 arabamı feda ediyorum. Hangisini istiyorlarsa yakmaya hazırız. Sıkıntı yok ceza ise ceza, ne gerekiyorsa o. Bu saatten sonra da bizde de geri vites yok. Ama adaletli olsa onlara da eşit bize de eşit davranılsa hiçbir sıkıntı yok. Bizim polise de saygımız var devletimize de, bayrağımıza da, milletimize de. Bizim hiç kimseyle bir sorunumuz yok. Adalet istiyoruz. Bundan başka hiçbir şey yok.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.