Rize- Artvin havaalanı SOS veriyor..! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize- Artvin havaalanı SOS veriyor..!

Bu haber 24 Temmuz 2023 - 18:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize- Artvin havaalanı SOS veriyor..!

Rize-Artvin Havalimanı, son 6 aylık döneme ilişkin açıklanan veriler beklentileri karşılamadı. Haziran ayı ve Ocak-Haziran dönemi yolcu rakamları havaalanının yeterli sayıda yolcu taşıyamadığı gerçeğini ortaya koydu.

Haziran ayında Rize-Artvin Havalimanı, toplam 614 uçuş gerçekleştirerek 87 bin 651 yolcuya hizmet sundu. uçuş sayılarına bakıldığında yılda 3 milyon yolcu hedefine ulaşmanın hayal olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. Ocak-Haziran dönemi boyunca ise Rize-Artvin Havalimanı, toplamda 3 bin 368 uçuş düzenleyerek tam 433 bin 642 yolcuyu ağırladı. Bu sayının istenen sayı olmadığı bu yolcu sayısı ile Rize-Artvin havaalanının geleceği açısından oldukça düşündürücü bir tabloyu ortaya koyduğu görüldü.

HAVAALANI TARİHÇESİ:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte; ilk ihalesi Cengiz İnşaat-Aga Enerji ortaklığına, ‘ilave işler inşaatı’ ihalesi ise eski AKP Rize Milletvekili Abdulkadir Kart’ın sahibi olduğu Asl İnşaat’a verilen Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış törenine katılmıştı.

Törende, Erdoğan ve Aliyev’in yanı sıra; AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu da bulunmuştu.

“3 MİLYON YOLCU UÇURACAĞIZ RİZE’Lİ ARTVİN’Lİ HEMŞERİLERİMİZ UÇAKLARI DOLDURSUN”

“5 yılda tamamlanan Rize – Artvin Havalimanı, yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli terminali, destek üniteleri ve diğer birimleriyle gerçekten gurur verici bir eser oldu ancak şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor. Buradan Rizeli hemşerilerime, Artvinli hemşerilerime sesleniyorum, uçaklar boş gidip gelirse bu ne Rizeliye ne Artvinliye yakışır. Demek ki Rizeli, Artvinli hemşerilerim bu uçakları doldurmalı ki, bu gidip gelişler çok daha farklı şekilde devam etsin.”

“Bu topraklarda yaşayanlar ve sılayı rahim için ziyarete gelenler yanında, bölgenin güzelliklerini görmek isteyen herkese Rize-Artvin artık bir uçak bileti mesafesindedir.”

Cumhur başkanı Erdoğan’ın 3 milyon yolcu taşıyacağız sözüne rağmen Rize’li ve Artvin’li hemşerilerini uçakları doldurmaya çağırmasının karşılığının bugüne kadar gerçekleşmediği  her geçen sürecin kötüye gittiği yetkililerin açıkladığı resmi uçuş verilerine göre bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA