betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

RİZE’DE AŞILAMADA 2. ADIM

RİZE’DE AŞILAMADA 2. ADIM Rize’de, aşılanma programının birinci aşamasının ikinci adımına geçiliyor Gençağa KARAFAZLI – Yeterli aşının olmamasından kaynaklı 80 yaş ve 65 yaş üstü yurttaşlara aşı yapılmayacağını duyurana Rize..

RİZE’DE AŞILAMADA 2. ADIM
Son Güncelleme: Whatsapp

RİZE’DE AŞILAMADA 2. ADIM
Rize’de, aşılanma programının birinci aşamasının ikinci adımına geçiliyor
Gençağa KARAFAZLI –
Yeterli aşının olmamasından kaynaklı 80 yaş ve 65 yaş üstü yurttaşlara aşı yapılmayacağını duyurana Rize il sağlık müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti;
“ İlimizde huzurevi, yaşlı bakım evi ve rehabilitasyon merkezleri sakinleri ve bu merkezlerin çalışanları ile 90 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımız ve onlarla aynı hanede yaşayan 80 yaş ve üzeri kişilerin aşılanmasına Salı günü itibariyle başlanacaktır.
Kendileri bir şekilde yakınları vasıtasıyla sağlık kuruluşuna gelmek isteyenler dışındaki vatandaşlarımızın tümüne bizzat evlerine gidilerek, aşılama hizmeti verilecektir.
Bu amaçla 90 yaş ve üzeri vatandaşımızın aşı için evine gidildiğinde hanelerinde 80 yaş üstü vatandaş bulunması durumunda onlarda aşılanacaktır. Ancak şuan ki elimizdeki aşı miktarı sebebiyle ayrıca 80 yaş veya diğer gruplar (65 yaş üstü vs.) aşılanmayacaktır. Bu vatandaşlarımız içinde beklenen aşıların gelmesi ile çok kısa bir süre içerisinde aşı çalışmasına başlanacaktır.
“AİLE HEKİMLERİ 90 YAŞ ÜZERİ HASTALAERI TESPİT EDİP AŞI YAPCAK”
Aşılama kesinlikle zoraki olmayıp, gönüllük esasına göre yapılacaktır. Bu doğrultuda; tüm aile hekimlerimiz kendi nüfuslarına kayıtlı 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı arayıp, aşı için onay alıp kayıt oluşturacaklardır.
Bu durumda sağlık çalışanlarımızın işini kolaylaştırmak amacıyla aşı olmak isteyen bu vatandaşlarımızın yakınlarının da aile hekimlerini aramaları, aile hekimlerince aranmamaları veya kendilerinin ulaşamamaları durumda ise bizzat 0464 210 00 91-92 numaralı hattı arayarak talepte bulunabileceklerdir.
“AİLE HEKİMLİĞİNE KAYDI OLMAYANLARIN AŞISIDA YAPILACAK”
Aynı şekilde ilimizde bulunan, ancak hiçbir aile hekiminde kaydı bulunmayan 90 yaş ve üzeri yaşlılarımız da misafir bulundukları evin aile hekimine ulaşabilirler veya aynı numarayı arayarak yardım talep edebilirler.
Aşılama sürecinde olası gelişebilecek ağır bir yan etkiye zamanında müdahale edebilmek amacıyla aşı ekiplerine acil müdahale personelleri de eşlik edeceklerdir.
Aşılama sürecini hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine sebep olmadan maksimum süratle gerçekleştirmek temel amacımızdır. Bu süreçte en büyük destekçimiz ve güvencemiz hizmet etmekten onur duyduğumuz kıymetli halkımızdır.” Denildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.