Rizeli yurttaş: Kanımızı bile sattılar AKP’li cumhurbaşkanı istemiyorum - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rizeli yurttaş: Kanımızı bile sattılar AKP’li cumhurbaşkanı istemiyorum

Bu haber 07 Mayıs 2023 - 16:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rizeli yurttaş: Kanımızı bile sattılar AKP’li cumhurbaşkanı istemiyorum

Millet İttifakı Rize Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları Rize’de köy köy dolaşarak Millet İttifakı Ortak Mutabakat Metni’ nde bulunan ortak projeleri anlatmaya ve yurttaşların sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Bugün Rize Merkez’e bağlı Topkapı Köyü’nde bir köy kahvesinde yurttaşlarla konuşan CHP Rize Milletvekili Adayı Köksal Toptan’a mevcut sistemi şikâyet eden bir kadın yurttaş ‘Ben adalet ve eğitim istiyorum, hırsız istemiyorum. Bir sürü para toplandı bağışlarla, nerede o paralar? Depremzedelere kumanya bile gitmedi. Çadırları bile parayla sattılar. Bizim yüz yıllık Kızılay’ıma ben daha kan vermem’ dedi.

“TECRÜBELİYİZ, LİYAKATLİYİZ SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Rize’nin köylerinde yurttaşlarla buluşan CHP Rize Milletvekili Adayı Köksal Toptan bir köy kahvesinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Siyasette hocam, manevi babam Nihat Mete’dir. Biz hizmet yapmaya alışmışız. Geçmişte Rize’de 10 bin kişiye iş verdik. Haramsız hizmet ettik şimdi de milletvekili adaylığı için yola çıktık. Rize’de bir değişim yapalım, bir kere de bizi değerlendirin. Çayın, ÇAYKUR’un, sizin çocuklarınızın sıkıntılarını biliyoruz. İşsizlik sorunu olduğunu biliyoruz. ÇAYKUR’da çalışan işçi kardeşlerimizin kadro sorunu var onu da biliyoruz. Bunları çözmek için yola çıktık; tecrübeliyiz, liyakatliyiz.

“ÇAYDA İSTEDİĞİNİZ FİYATI ALIP SİZE VERİRİM”

Ayın 15’inde Millet İttifakı iktidar olacak. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı ve dedi ki ayın 15’inde yaş çay taban fiyatı 15 TL. Bir rahmetli il başkanımız Nihat Mete vardı giderdi on bin kişiye iş imkânı alır gelirdi Rize’ye, milletvekili olmadığı halde, şimdi onun evladını milletvekili seçerseniz ben size 20-30 bin kadro alır gelirim. Çayda istediğiniz fiyatı alıp size veririm. ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçi kardeşlerime kadroyu veririm. Bunun için sizden sadece Cumhuriyet Halk Partisi logosunun altına oy vurmanızı istiyoruz.

“ULAŞILABİLİR BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIZ”

Söz veriyorum, milletvekili olduğum zaman Rize’de milletvekili koordinasyon ofisi kuracağım. Orada bir danışman bir tane de maaşlı çalışan olacak. Olur da bana ulaşamazsanız aniden hastanede veya başka bir yerde acil işiniz olursa hemen gideceksiniz orada işleriniz çözülecek. Ulaşılabilir bir milletvekili olacağız. Siz bunu istemiyor musunuz?”

“FAKİR DE ZENGİN DE BİR OLACAK, HEP AYNI KİŞİNİN CEBİNDE OLMAZ”

Bir kadın yurttaş: “Türkiye için tarafsız bir parti istiyorum. Şeker fabrikaları satıldı niye biz ithal şeker alıyoruz reçel bile olmuyor o şekerle. Bizim pancarımız yetişmiyor muydu? Tayyip Erdoğan köprü yaptı ama biz feribota binip karşıya geçiyoruz köprüye para vermeyelim diye. Doğru bir dünya ve Türkiye istiyorum. Fakir de bir olacak zengin de bir olacak. Hep aynı kişinin cebinde olmayacak.

“HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI OLACAK, SADECE AKP’NİN CUMHURBAŞKANINI İSTEMİYORUM”

Benim kızım okul okudu ama işe giremiyor neden çünkü arkasında biri yok. Tarafsız iş verilecek, hepimizin cumhurbaşkanı olacak, sadece AKP’nin cumhurbaşkanını istemiyorum. İsterse hapse atsınlar beni korkmuyorum. Emekli maaşını yedi bin lira yaptı da olmayanlar ne ile geçinecek? Süt 15 TL.

“BEN ADALET VE EĞİTİM İSTİYORUM, HIRSIZ İSTEMİYORUM”

Bir erkek çocuğu, benim kızım eğer normal giyindiği halde ona laf atıyorsa, o çocuğu alıp cezasını vermeli. Kimse kimsenin çocuğunu rahatsız etmemeli. İsteyen istediği gibi gezebilir, yaşayabilir. Namus başta değil içindedir. Ben köy kahvesinde oturabiliyorum eskiden burada oturana namussuz kadın derlerdi. Ben adalet ve eğitim istiyorum, hırsız istemiyorum. Bir sürü para toplandı bağışlarla, nerede o paralar? Depremzedelere kumanya bile gitmedi. Çadırları bile parayla sattılar. Bizim yüz yıllık Kızılay’ıma ben daha kan vermem.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA