betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Rizespor’dan hakaret içeren sözler: ‘Foseptik fareleri, taraftar müsveddeleri’

Son günlerde Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden futbol severlerin ‘Hükümet istifa’ sloganlarına karşı dün akşam MHP lideri Devlet Bahçeli “Zillet ve rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak..

Rizespor’dan hakaret içeren sözler: ‘Foseptik fareleri, taraftar müsveddeleri’
Son Güncelleme: Whatsapp

Son günlerde Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden futbol severlerin ‘Hükümet istifa’ sloganlarına karşı dün akşam MHP lideri Devlet Bahçeli “Zillet ve rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir” diyerek kulüp başkanlarını oynanacak müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması için çağrıda bulunmuş ardından Beşiktaş spor kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı.

kuzeyteve.com

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Kayserispor, Konyaspor ve Alanyaspor kulüplerinden “Hükümet istifa’ çağrılarına yönelik “devletimizin yanındayız” açıklaması yapılarak Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerine tepki gösterilmesinin ardından bu kez ÇAYKUR Rizespor kulübünden de bir tepki geldi.

FOSEPTİK FARELERİ

ÇAYKUR Rizespor yönetimi hükümet istifa diye stadyumlarda slogan atan binlerce Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarına çok ağır bir dille Foseptik fareleri diye ağır ifadelerin yer aldığı yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada ‘Yapılan provokatif girişimler foseptik farelerinin çığlıkları olarak tarihe not düşülecektir’ diyen kulüp yönetiminin kullandığı dil akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın muhalif yurttaşlar için sıklıkla kullandığı ‘Ç*rük, s*rtük, a*i,’ söylemlerini çağrıştırdı.

“BİRİLERİNİN HAZIMSIZLIĞINA UŞAKLIK YAPMAK TÜRK SPORUNA İHANETTİR”

ÇAYKUR Rizespor yönetiminin açıklamasının tamamı şu şekilde: “Türk sporuna hizmet etmeyi toplumsal bir sorumluluk anlayışıyla gerçekleştiren Çaykur Rizespor Kulübü, sporun dayanışma ve birleştirici yönüne katkı sağlamayı vatanseverliğin bir gereği olarak şiar edinmiştir. Türk Milletinin yaşadığı büyük acı henüz çok tazeyken ve özlenen dayanışma ruhu ilk kez bu kadar yüksekken, birilerinin hazımsızlığına uşaklık yapmak Türk sporuna ihanettir.

“LEJYONER TARAFTAR MÜSVEDDELERİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Devletimiz ve milletimiz deprem bölgesinde yaraları sarmak için tüm gücü ile seferber olmuş iken tribünlerde alçakça provokasyona kalkışanları devletimiz de milletimiz de affetmeyecektir. Milyonlarca futbolseverin gol sevincini yaşamaktan imtina ettiği bir ortamda yapılan provokatif girişimler foseptik farelerinin çığlıkları olarak tarihe not düşülecektir. Milletimizin yaraları sarmak için büyük bir dayanışma içinde olmasından rahatsız olan lejyoner taraftar müsveddelerini şiddetle kınıyoruz. Karadeniz gençleri olarak her zaman Aziz Milletimizin ve Devletimizin yanındayız. Milletimizin başı sağ olsun.”

“FUTBOL SEVERLERDEN RİZESPOR KULÜBÜNE TEPKİ”

Rizespor kulübünden Fenerbahçe ve Beşiktaş spor kulübü taraftarlarına “Foseptik fareleri, taraftar müsveddeleri” sözlerine futbol severler büyük tepki gösterdi.

Rizespor kulübünün sosyal medya sayfasında paylaşımlarda bulunan ve tepki gösteren futbolsever yurttaşların tepkileri şöyle:

“Erdoğan hükümeti devlet değildir. Hepimiz devletimizin yanındayız ama hükümetin değil. Kavramları öğrenmeden açıklama yapmaya çalışmayın komik görünüyorsunuz, yakışmıyor.”

“Katılmıyorum. Tribünün sesi halkın sesidir hükümeti eleştirmek her insanın hakkıdır.”

“Devlet ile hükümetin ayırımını bir öğrenin artık!! sesiniz biraz da camiler de siyaset yapanlara çıksın. Madem çok düşüncelisiniz!”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.