Sexs yasağı bakın ne için alınmış - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Sexs yasağı bakın ne için alınmış

Bu haber 11 Haziran 2023 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sexs yasağı bakın ne için alınmış

Hollanda’nın güneyindeki Veere Belediyesi artan şikayetler üzerine kasabadaki çıplaklar plajında seks yapılmasını önlemek için harekete geçti. Plaja sekiz yeni uyarı levhası asan belediye, ayrıca ‘izleme’ faaliyetlerini de artırdı.

Artı Gerçek – Hollanda’nın güneyindeki Veere kasabasındaki ‘çıplaklar plajını’ ziyaret edenlerin kumsalda ve kasabanın doğal mirası sayılan kumullarda seks yapmamaları için ‘uyarılmasına’ karar verildi. Belediye, artan şikayetleri gerekçe göstererek, söz konusu plaja ‘kamusal alanda ve kumullarda seks yapmak yasaktır’ tabelalarıyla birlikte, ‘doğayı koruma amacıyla’ izleme faaliyetlerinin artırıldığını belirten işaretler yerleştirdi. Yetkililer, konuyla ilgili daha fazla uyarı yapılmayacağını ancak kamusal alanda seks yaptıkları tespit edilen kişilerin evlerine plajdaki sekiz yeni bilgilendirme tabela ve işaretinin birer örneğinin gönderileceğini açıkladı.

‘KAMU DÜZENİ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM’

Veere belediye başkanı Frederiek Schouwenaar, “Kum tepeleri yerel halk için son derece önemlidir ve onlara zarar veren ve diğer tatilcileri rahatsız edebilecek istenmeyen davranışlardan korunmalıdır” dedi. Belediyenin kararını savunan Schouwenaar, “[Bu] kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak için önemli bir adımdır” ifadelerini kullandı.

‘ÇIPLAK REKREASYON ÖGÜRLEŞTİRİR’

Hollanda Çıplak Rekreasyon Derneği Sözcüsü Karlien Lodewijk ise karar ilgili şunları söyledi: “Açık havada seks çıplak rekreasyon değildir ve güneşlenmeye gelen insanlar bunu diğer insanlar kadar rahatsız edici bulur. ” Lodewjik, “Çıplak rekreasyon gerçek bir özgürlük hissi verir ve photoshop yapılmamış gerçek, çıplak vücutları görmek çok sağlıklıdır” ifadelerini kullandı.

‘RÜZGARI DA YASAKLASINLAR O ZAMAN’

Söz konusu plajda restoran işleten Marco Wiechert, yeni uygulamayla ilgili olarak, “14 yıldır bu sahildeyim ve bu konuyla ilgili hiçbir sorun yaşamadım” dedi. Wiechert, çoğunlukla ağustos ayında Belçikalı erkeklerin ve eş değiştirme partisi verenlerin plajı ziyaret ettiğini dile getirerek, “Bu dünya var olduğundan beri oluyor. Bazı insanlar bunu yatak odasında yapmaktansa dışarıda yapmayı tercih eder. Sırf yasak olduğu için plajda seks yapanlara başkaları da eklenebilir” ifadelerini kullandı. 75 yaşındaki Ron den Dulk da kararı eleştirerek, “Amaç kum tepelerini korumaksa rüzgarı da yasaklasınlar o zaman” diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA