Sokakta Dilenen biri yabancı biri Türk iki kişi gözaltına alındı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Sokakta Dilenen biri yabancı biri Türk iki kişi gözaltına alındı

Bu haber 07 Nisan 2022 - 13:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sokakta Dilenen biri yabancı biri Türk iki kişi gözaltına alındı

AKP hükümetinin vatandaşların en temel ihtiyaç maddelerine yeni yılın ilk günlerinden beri yaptığı zamlar devam ederken bu zamlardan etkilenen ve geçinemediği için sokaklarda dilenerek para toplayan vatandaşların sayısı da artmaya başladı.

Geçinemediği için sokaklarda dilendiği öğrenilen biri Türk vatandaşı biri yabancı uyruklu 2 vatandaş Rize sokaklarında para dilenirken zabıtalar tarafından gözaltına alındılar.

Rize belediyesi zabıta müdürlüğü yetkililerinin aktardığı bilgilere göre, Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Rize Merkez’de değişik noktalarda dilencilik yapan kişilere müdahale etti.

Zabıta yetkilileri, Ramazan nedeni ile il dışından Rize’ye gelen dilencilerin cadde ve sokaklarda dilenmesine karşı artan şikâyetler üzerine, Zabıta Müdürlüğü ekipleri operasyon başlattığını cadde, sokak ve hastane önlerini dolaşan ekipler, dilencileri uyardığını ardından Zabıta müdürlüğü ekipleri operasyonda Şeyh Camii önünde dilenen R.K isimli vatandaşın yakalandığını açıkladı.

Belediye Zabıta ekipleri tarafından gözaltına alınan bir vatandaşa kabahatler kanununa aykırı davrandığı gerekçesiyle tutanak tutuldu ve topladığı paralara el konuldu.

Zabıta görevlileri aynı şekilde dilenerek para toplayan yabancı uyruklu bir şahsıda gözaltına alarak Rize valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA