betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Varan 5 “Emek hırsızları sabah yüzlerini koliva suyu ile mi yıkıyorlar?”

Varan 5 “Emek hırsızları sabah yüzlerini koliva suyu ile mi yıkıyorlar?” Kuzeytv.org Rize basını ve kamuoyu son 4 haftadan beri etik dişi emek hırsızlığı yapan sözde gazetecileri ve bu sözde..

Varan 5 “Emek hırsızları sabah yüzlerini koliva suyu ile mi yıkıyorlar?”
Son Güncelleme: Whatsapp

Varan 5 “Emek hırsızları sabah yüzlerini koliva suyu ile mi yıkıyorlar?”

Kuzeytv.org

Rize basını ve kamuoyu son 4 haftadan beri etik dişi emek hırsızlığı yapan sözde gazetecileri ve bu sözde gazetecilerin yönetici ve üyesi oldukları derneklerin tutumunu tartışılmaya devam ediyor.

Ne “yılların gazetecisi” diye övünen dernek başkanları ne de diğerleri bu emek hırsızları için bugüne kadar kafalarını kuma gömerek tek bir kelime deme cesareti dahi gösteremediler.

Bizler bu etik dişi emek hırsızlığı yapanları deşifre etmeye bunlara gazetecilik dersi vermeye devam edeceğimiz sözünü vermiştik ve bu sözümüzü yerine getirmeye de devam ediyoruz.

Bir gerçeği açıklamakta yarar var. Bu emek hırsızlarının en çok itibar gördüğü yayın kuruluşlarının başında ise FETÖ iltisaklı olduğu iddia edilen FETÖ firari sanıklarından (yıllardan beri ABD’de kaçak yaşıyor) Cemal Külünkoğlu’nun ortağı olduğu Çay TV televizyonu ve Rize zümrüt gazetesi.

Burada garip olan durum ise, çıkıp kamuoyundan özür dileyip artık gazetecilik kelimesini dahi ağızlarına almayacaklarını söylemesi gerekenlerin Rize’de sokak, sokak dolaşıp sözde geçmişte var olduğuna inandıkları itibarlarının yeniden hayat bulması için çaba içerisinde olmaları anlaşılır gibi değil.

Bu emek hırsızları birçok kurum ve birçok kahve meclislerinde istenmemelerine rağmen utanmadan gülerek bu meclislere gidip fotoğraflar çektirip sosyal medya hesaplarında paylaşmaları ne derece utanç bir duruma düştüklerinin açık bir göstergesi olarak fotoğraflarda yansıyor.

Emek hırsızları en çok rahatsızlık verdikleri kişiler ise bazı kurumlarda memur ve amir olan kişiler. Bu kişiler “ne yapalım geliyor Allah’ın selamını veriyor ve bir fotoğraf çektirelim vs diyorlar utandığımız için ret edemiyoruz” diyerek yakınmaları boşuna değil. Bu şunu gösteriyor. Toplumda yeterince yer bulamayan bu emek hırsızları meşruiyetlerini kurumlar üzerinden sağlamaya çalışıyorlar. Aslında işin gerçeğinin ne olduğunu bizler gibi onlarda biliyor.

Eski DYP il başkanı rahmetli Nihat Mete’nin bir sözünü hatırlatarak bu emek hırsızlarının toplumun huzuruna utanmadan arlanmadan nasıl çıktıklarını açıklayalım.

ANAP iktidarında çay taban fiyatı açıklanır dönemin meşhur Rize’li ANAP vekili … fiyata tepki gösterenlere kızarak “daha ne verecektik” der.

Nihat Mete gazetecileri çağırır ve açıklamasına başlar;” Torunum siz koliva suyunun ne olduğunu bilir misiniz? Hani mısırı kazanda pişirilir sonrasında kalan pis su işte o su koliva suyudur.

Bu milletvekili sabah kalktığında elini yüzünü bu koliva suyu ile yıkar ve öyle ancak sokağa çıkar. Bu suyu yüzüne süren utanmaz onun için sokağa çakabiliyor.”

Şimdi bizlerde diyoruz ki bu emek hırsızları Mete’nin bahsettiği şekilde sabahleyin kalktıklarında bu koliva suyu ile mi yüzlerini yıkayıp sokağa çıkıyorlar?

Bizler bu yüzsüzlükler karşısında bu 2 emek hırsızı Yazıcılar ve Kavalcı’nın hırsızlıklarını yazmaya devam edeceğiz.

Bugün yine sizlere Orhan Yazıcılar’ı artmayacak şekilde başkalarının yazısını alıp kendi yazısı imiş gibi bölgede birçok haber sitesi ve Zümrüt gazetesinde yayınlatan çaykurda spor müdürü olarak hiçbir iş yapmadan maaş aldığı öne sürülen Bayramali Kavalcı’nın yeni bir emek hırsızlığını sizlere duyurmak istiyoruz.

İşte emek hırsızı Kavalcı’nın hiçbir kaynak göstermeden yazısının en sonunda Yeşilay kurucusu yöneticisi olduğuna da vurgu yaptığı o yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

https://www.medyalaz.com/teknoloji-bagimliligi-nedir

Görüldüğü gibi Kavalcı bu köşe yazısının kendisine ait olduğunu bu nedenle de bölgedeki başka haber sitelerinde de yayınlanmasında da hiç sakınca görmemiş.

Peki gerçek böyle mi? Tabii ki değil.

Emek hırsızı kavalcı bu yazıyı Rize’den çok uzakta olan bir ilden. Sakarya erenler ilçesi Yunus Çiloğlu Lisesi sosyal medya sayfasından alarak noktası virgülüne kadar aynen yayınlamış.

İşte Kavalcı çaldığı bu yazının yer aldığı sosyal medya sayfası linki.

https://yunuscilogluortaokulu.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/54/15/732425/icerikler/teknoloji-bagimliligi_1925706.html?CHK=47098cd7f54fd43b62bafc9bddb8154e

Görüldüğü gibi emek hırsızlığı tüm gerçekleriyle ortalıkta dolaşırken hala kamuoyunun karşısına çıkıp gazeteciyim diye dolaşmak anlaşılır gibi değil.

İşin başka bir yönünü de tartışmaya açarsak aslında Kavalcı’nın söyleyeceği tek şey var “tüm kamuoyundan özür dilerim” demesi gerekir.

Peki neden mi?

Şundan.

Kavalcı o veya bu haber sitelerinden değil yazı çalmak yıllardır Rize’de kamu kurumlarının gönderdiği bilgi notlarını kendisi habere dönüştürerek kendisi emek vermiş gibi birçok haber sitesine kendi adıyla göndererek başka bir emek hırsızlığına da imza atıyor.

Şimdi Mete’nin o güzelim sözünü hatırlatmak sanırım bir görev oldu.

“Utanmazlar sabah kalktıklarında koliva suyu ile ellerini yüzlerini yıkayıp sokağa milletin huzuruna çıkıyorlar”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.