YAPAY KALP CİHAZI İLE YAŞAMINI SÜRDÜREN ESİLA TÜFEKÇİ YOĞUN BAKIMDA KALP NAKLİ BEKLİYOR - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

YAPAY KALP CİHAZI İLE YAŞAMINI SÜRDÜREN ESİLA TÜFEKÇİ YOĞUN BAKIMDA KALP NAKLİ BEKLİYOR

Bu haber 04 Haziran 2023 - 17:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YAPAY KALP CİHAZI İLE YAŞAMINI SÜRDÜREN ESİLA TÜFEKÇİ YOĞUN BAKIMDA KALP NAKLİ BEKLİYOR

4,5 YILDIR YAPAY KALP CİHAZI İLE YAŞAMINI SÜRDÜREN ESİLA TÜFEKÇİ YOĞUN BAKIMDA KALP NAKLİ BEKLİYOR

HABER: ARZU ERBAŞ

4,5 yıldır yapay kalp cihazı ile yaşamını sürdüren Esila Tüfekçi (15) önceki hafta fenalaşarak kaldırıldığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’nde kalp nakli için organ bağışı bekliyor.

2018 yılında rahatsızlanarak yapay kalp cihazına bağlanan Esila Tüfekçi’ye artık yapay kalp cihazı yetmiyor.  21 Mayıs’ta Rize’deki evinde fenalaşan Esila’nın ambulans uçakla getirildiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor. Organ nakli acil bekleme listesinde yer alan Esila’nın bir an önce kalp nakli olması gerekiyor.

‘BEN ARTIK ÇOK YORULDUM’

Hasta yatağından seslenen Esila “Ben artık çok yoruldum, nefes almakta bile zorlanıyorum. Lütfen organlarınızı bağışlayın, benim sesimi duyun, organ bağışı hayat kurtarır” dedi.

‘KALP DESTEK CİHAZIYLA ARTIK ÇOK ZORLANIYOR’

Anne Zeynep Tüfekçi “Benim çocuğum gayet sağlıklıydı, denize gidiyordu, okula gidiyordu, koşuyordu. Çok hareketli bir çocuktu, bir anda gribal bir enfeksiyon kalbe yerleşti. Yapay kalp cihazı ile yaşamını sürdürüyor, ancak bir an önce kalp nakli olması gerekiyor. Bu hepimizin başına gelebilir, bu yüzden organ bağışı konusunda çok duyarlı olmalarını istiyorum. Esila 4,5 yıl önce rahatsızlandığı zaman Rize’de teşhis konulamamıştı ilk başta, sonra uyuma halinden şüphelenip eko çekmişlerdi, nefes darlığı olduğu zaman düz uyuyamıyor. Şu an başa döndük. Kalp destek cihazla artık çok zorlanıyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA