Aldıkları ödülleri kadınlara ve LGBTİ+’lara ithaf eden şarkıcılar Mabel ve Melike’nin konserleri iptal edildi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Aldıkları ödülleri kadınlara ve LGBTİ+’lara ithaf eden şarkıcılar Mabel ve Melike’nin konserleri iptal edildi

Bu haber 17 Haziran 2023 - 14:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Aldıkları ödülleri kadınlara ve LGBTİ+’lara ithaf eden şarkıcılar Mabel ve Melike’nin konserleri iptal edildi

Ödül konuşmalarına ceza: Melike Şahin ve Mabel Matiz’in konserleri iptal edildi

Denizli Belediyesinden yapılan açıklamada 19 ve 30 Haziran’da Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak olan Mabel Matiz ve Melike Şahin konserleri iptal edildiği duyuruldu.

Belediyenin Twitter hesabından yapılan açıklama şöyle: “19 ve 30 Haziran tarihlerinde Açık Hava Tiyatrosu’nda özel bir şirket tarafından yapılacak olan Mabel Matiz ve Melike Şahin konserleri iptal edilmiştir.

NE OLMUŞTU?

Son olarak Elle Style Awards Ödül Töreni’nde yaptıkları konuşmalar sırasında ödüllerini kadınlara ve LGBTİ+’lara adayan şarkıcılar Melike Şahin ve Mabel Matiz, sosyal medyadan siyasi iktidara yakın kesimler tarafından hedef gösterilmişti.

Devam eden tartışmalarda, bazı sosyal medya kullanıcıları şarkıcıların konserlerinin iptal edilmesini istemişti. Ardından Melike Şahin’in 22 Temmuz’da 61. Uluslararası Bursa Festivali’nde vereceği konserin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekçe gösterilmeden iptal edildiği duyurulmuştu.

“Bütün kız kardeşlerim, bütün lubunyalar… İncinmiş her yerimizi şefkatle sarmalayacak güce sahibiz bunu biliyorum. Ödülümü, hak ettiğimiz dik gülüşlere ve ödediğimiz bedellere adıyorum” ifadelerini kullanmıştı.”

Mabel Matiz’in ödül konuşması şöyleydi:

“Ödülümü uzun yıllardır her türlü baskı ve sınırlandırmaya rağmen kendilerini cesurca, inatla ortaya koyan, varlıklarını korkusuzca haykırmaya devam eden ve bu cesaretleriyle bana her zaman çok büyük ilham olan Türkiyeli LGBTİ+’lara ithaf ediyorum.” (KÜLTÜR SANAT)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA