CHP ‘li Ocaklı Gazetecilerile bir araya geldi dikkat çeken açıklamalarda bulundu - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP ‘li Ocaklı Gazetecilerile bir araya geldi dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Bu haber 01 Eylül 2023 - 13:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP ‘li Ocaklı Gazetecilerile bir araya geldi dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Bayram Arif Turan –

CHP Rize Milletvekili Tahsin OCAKLI Rize Belediyesi sosyal tesislerinde Rize de görev yapan  yerel ve ulusal basın mensuplarıyla sohbet toplantıları başlattı. OCAKLI ilk toplantısını dün Rize Belediyesine ait Atatürk meydanında bulunan  sosyal tesislerinde gerçekleştirdi.

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerin ardından  ilk kez yerel ve ulusal basın mensuplarıyla buluşan CHP Rize Milletvekili Tahsin OCAKLI ,bundan böyle gazetecilere sohbet toplantıları gerçekleştireceğini Rize’nin sorunlarını yakından bilen gazetecilerin aktaracağı bilgiler doğrultusunda çalışmalar yapacağını ifade ederek gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları sohbet havasında cevapladı. OÇAKLI seçim çalışmaları yaptıkları sırada hiç unutamayacağı ve memnunda kaldığı başından gecen bir olayı anlattı.

“HES KARŞITI TEYZELER BİZİ SOPALARLA KOVALADI”

Fındıklı da üç teyzenin kendilerini kovalamasını hayatının sonuna kadar unutmayacağını belirterek, kendilerini HES yapmak için köylerine geldiklerini anlatılması sonucunda ,teyzeler sopalarla bizi kovaladığı belirterek sonradan duruma anlayıp anlattıktan sonra ,bizleri misafir ettiklerini ama ben köyünü deresine sahip çıkan teyzeleri unutmayacağım toplumumuz değerlerine sahip çıkması ,bizleri de memnun ettiğini ifade etti.

İşte Ocaklı’nın sohbet toplantısından satır başları:

Sohbette acilen , İkizdere, Salarha,Fırtına ve Çağlayan vadilerini sit alanı ilan edilmesi gerektiğini belirten Ocaklı bu şekilde çarpık yapılaşmanın önlenebileceğini söyledi.

Ankara’da evinin olmadığını her zaman meclis çalışması dışında, seçim bölgem Rize’de olduğunu belirtti.

Seçimlerde yetki partimize verilmiş olsaydı Çay fiyatının şimdi 15 TL olacaktı, bizlerde şimdi ekonomik kayıp yaşayan müstahsilimiz için, Çay Fiat inin 20 TL olması için çalışıyorduk dedi.

Araştırma hastanesinde 13 çalışan işçinin (deneyimli işçinin) işten çıkarılmasını yetkililerden sorduğunu, kime sorarsan topu başka birine attığını belirterek, amaç kendi yandaşlarına kadro yaratmak olduğunu belirterek ,bu işi sonuna kadar takıp edeceğinin altını çizdi.

Bir gazetecinin iktidar partisi vekilleri ile görüşüyormuşsunuz sorusuna vekil, evet beni sadece takıp ediyorlar.

Bir başka  gazetecinin Ardeşen , Dutka yolunun son durumu hakkındaki soruya, Dutka yolu hakkında benden de çok istekleri olduğunu belirterek , fakat dutka lı hemşerilerinin oylarını iktidar partisine verdiklerini şaka yollu ifade ederek, kendisinin de takibinde olan Ardeşen ın şehir merkezi kangren sıkıntısı olduğunu belirtti.

OÇAKLI Rize için Rize menfaati için partisinin kararlarını da tanımayacağını belirterek ,her çalışmam Rize ve hemşerilerimin menfaatine olacağını ifade etti.

Rize’de son günlerde yaşanan silahlı saldırı ve cinayet olayları ,Fuhuş ve uyuşturucu kullanımında ki artış konusunda soru soran bir gazetecinin sorusuna , Tahsin Ocaklı, bu sorunun çok önemli bir toplumsal sorun olduğunu ,bu sorunun partisin  olmayacağını ,iktidar muhalefet basın hep birlikte bu sorunun üstüne gidilmesi gerektiğini belirterek , şahsen kendisinin bu konuda yapılacak bütün etkinlik ve programlara katılıp bu konuyu TBMM’ne de taşıyabileceğini kaydetti.

CHP Rize Milletvekili Tahsin OÇAKLI ,basın mensuplarıyla bir arada Rize’nin sorunlarını tartışmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek daha sonraki süreçte bu tarz buluşmaları gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade ederek gazetecilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA