Cumhuriyet yazarı Erinç Yeldan köşe yazılarına son verdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cumhuriyet yazarı Erinç Yeldan köşe yazılarına son verdi

Bu haber 22 Mayıs 2021 - 8:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cumhuriyet yazarı Erinç Yeldan köşe yazılarına son verdi

Cumhuriyet yazarı Erinç Yeldan, Cumhuriyet’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği yanıtın ardından gazetedeki köşe yazılarına son verdiğini duyurdu.

Cumhuriyet yazarı ve iktisatçı Erinç Yeldan, Cumhuriyet’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği yanıt üzerinde köşe yazılarına son verdiğini duyurdu.

Yeldan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Cumhuriyet’de dün yer alan ‘açıklama’ yazısının içeriği ne gazetenin ilkeleriyle ne de demokrasi mücadelesinin gerekleriyle bağdaşmaktadır. Cumhuriyet’teki köşe yazılarıma son veriyorum. Değerli okurlarıma ve Cumhuriyet’in emekçilerine yakın ilgi ve destekleri için teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

CUMHURİYET’TEN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT canlı yayınında Cumhuriyet gazetesini hedef almış, Cumhuriyet de dün bir başyazıyla Soylu’ya yanıt vermişti. Cumhuriyet “Soylu, TRT Haber’deki programda, Cumhuriyet gazetesini suçlarken verdiği örneklerin çoğunluğu, Can Dündar’ın başında bulunduğu İkinci Cumhuriyetçi bir ekibin Cumhuriyet gazetesini yönettiği döneme denk gelmektedir” ifadelerini kullanmış, Can Dündar da “Bütün sorumluluk benim. Ve bunu gururla söylüyorum. Kimseyi suçlayıp ihbarcılık yapmadan… Soylu’nun gözüne girmeye çalışmadan; utanmadan…” diyerek yanıt vermişti. Cumhuriyet’in açıklaması sosyal medyada da tepki toplamıştı.

“GAZETENİN İLKELERİYLE BAĞDAŞMIYOR”

Sosyal medya hesabından yazılarına son verdiğini duyuran Erinç Yeldan, “Cumhuriyet’de dün yer alan ‘açıklama’ yazısının içeriği ne gazetenin ilkeleriyle ne de demokrasi mücadelesinin gerekleriyle bağdaşmaktadır.Cumhuriyet’teki köşe yazılarıma son veriyorum. Değerli okurlarıma ve Cumhuriyet’in emekçilerine yakın ilgi ve destekleri için teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA