betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

EMEP “FELAKETİN SORUMLUSU YAĞMUR DEĞİL DERELERİ İŞGAL EDENLERDİR”

EMEP, “Sorumlu yağmur değil, dereleri işgal edenler.” COŞKUN ÖZBUCAK Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya derelerin taşması sonucu yaşanan felaket nedeniyle halka geçmiş olsun derken belediyelerin dereleri daraltmasının ve..

EMEP “FELAKETİN SORUMLUSU YAĞMUR DEĞİL DERELERİ İŞGAL EDENLERDİR”
Son Güncelleme: Whatsapp

EMEP, “Sorumlu yağmur değil, dereleri işgal edenler.”

COŞKUN ÖZBUCAK
Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya derelerin taşması sonucu yaşanan felaket nedeniyle halka geçmiş olsun derken belediyelerin dereleri daraltmasının ve dar menfezlere sıkıştırmasının sonuçlarının yaşandığını söyledi.
Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya Cumartesi gece yağan yağmurlar nedeniyle Zaferi Milli, Saray ve Taşbaşı mahallelerindeki derelerin ve Bülbül Deresi’nin taşması sonucu şehir içinin su altında kalması nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bülbül deresi üzerinde yapılan köprü sayısı onun üzerinde oldu. Köprüler sık ve dere yatağını daraltan özellikte.

Zaten dere betonlaştırılması da eklenince aşırı yağışı kaldıramaz duruma geldi. Suyun sürüklediği taşlar ve ağaçlar köprülerde kalarak suyun akışını engelliyor. Böylece şehir suyun altında kaldı. Saray ve Aziziye, Zaferi Milli ve Taşbaşı Mahallelerindeki dereler de taşarak işyerlerinin zarar görmesine neden oldu. Mahalle içindeki derelerin yatakları daraltıldı, menfezlere alınarak suyun akışı zorlaştırıldı. Yanlış belediyecilik anlayışının sonucunu yaşıyoruz. Sorumlu olan yağmur ve dereler değil, dereleri işgal eden belediye yönetimleridir.

50 yıllık altyapı sorununu çözdük diyenler yine sınıfta kaldı. Belediyecilik zarar gördükten sonra temizlik yapmak değil, felakete neden olan şartların ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Felaket bir kez olur ancak yıkımı büyük olur. Artık dere yataklarıyla oynamamayı, betonlaştırma hastalığından kurtulmak gerekir. Bir kez daha halkımıza geçmiş olsun diyoruz.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.