Fethiye’ de hayvan severler CHP’li belediye başkanını istifaya çağırdı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Fethiye’ de hayvan severler CHP’li belediye başkanını istifaya çağırdı

Bu haber 02 Ağustos 2023 - 17:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Fethiye’ de hayvan severler CHP’li belediye başkanını istifaya çağırdı

“CHP’Lİ FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI HAYVANLARI ÖLÜME MAHKÜM EDİYOR”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Hayvan severler CHP’li belediye başkanı Alim Karaca’nın köpekleri ölüme terk ettiği iddiasıyla protesto etti.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde Fethiye Hayvan Hakları platformu (Hayed Animal Aid) ve bir grup hayvan sever gönüllü Fethiye belediyesi geçici hayvan bakım merkezinde usulsüzlükler ve hayvan hakları ihlalleri yaşandığını ileri sürerek belediye başkanı Alim Karaca’yı protesto etti. Hayvan severler CHP li Başkan Karaca’yı istifaya çağırdı.

“BELEDİYE BAŞKANINI DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRDIK BİZE DÜŞMANCA TAVIR SERGİLEDİ”

Fethiye Belediyesi Önünde gerçekleşen protesto eyleminde hayvan severler adına basın açıklamasını Yeşim Saracoglu okudu. Açıklamada Fethiye’li hayvan severler CHP’li belediye başkanı Ali Karaca’ya “Hayvanlar zindanda güneş görmeden toparlağa basmadan ölüme mahkûm bir şekilde yaşıyorlar bundan haberin var mı?” diye seslendi.

Açıklamada, “Fethiye Belediyesi geçici hayvan bakım merkezinde yaşanan usulsüzlükler ve hayvan Hakkı ihlalleri ile alakalı ilk basın bildirimimizden önce 23 Ağustos 2021 tarihinde yurt çapında faaliyet gösteren 52 Sivil toplum örgütü ile birlikte bir deklarasyon yayınlandık. Fethiye Belediyesinin hayvanlar aleyhine uygulamalarına itiraz edilmiş ve belediyeyi görevini yapmaya davet etmiştik. Açıklamamızın üzerinden geçen 5 aylık süre içerisinde hiçbir düzenleme yapılmamış ve daha da kötüye gitmesinin sebebiyle 30 Ocak 2022 tarihinde Fethiye Belediyesi geçici hayvan Bakım Merkezi önünde bir basın bildirisi okuyarak bu durumu protesto edip Belediye Başkanı Alim karaca’ya sorular sorup cevaplar istemiştik. Bu basın bildirisinin ardından ilçede tamamen gönüllülük esası ile çalışan bizlere düşmanca tavırlar sergilenmiştir.

“KAÇAK RUHSATSIZ BAKIM EVİNDE VİRÜSTEN 205 HAYVAN ÖLDÜ”

Hukuksuz bir şekilde kamuoyuna açık olan bakımevine kralcılık oynayarak ve yine Hukuksuz bir şekilde zabıta ekiplerine Emir verip girişlerimize engel olmaya çalışmışlardır bu kanunsuzluk karşısında kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunarak vermiş olduğu bu emri ortadan kaldırttık. Oturduğu koltuktan büyülenmiş kanundan bir haber belediye başkanı anayasa ile güvence altına alınan düşünceyi ifade özgürlüğümüzü gasp ettirmedik ettirmeyeceğiz. Ikinci basın bildirimiz Kaçak ruhsatsız bakım evinde Karantina olmadığı için 5 ay içerisinde virüsten ölen 205 hayvan içindir, bu basın Bildirisi açıklaması Fethiye Belediyesi önüne siyah çelenk koyarak bu durumu Protesto ettik. Daha önce Başkan Alim karaca’yı yine görevini yapmaya davet ettik fakat bu basın bildirisinin hemen ardından yine gönüllü olarak hayvanlara dokunan ve bizlerle birlikte Yaşanan bu ölümlere artık yeter diyen arkadaşımız belediye ile olan ilişkisi kesilmiş içine son verildi.

“BAŞKAN OTURDUĞU KOLTUĞUN BÜYÜSÜNE KAPILMIŞ”

Oturduğu koltuğun büyüsüne kapılan Başkan Alim Karaca bugün tekrar soruyoruz Kaçak ruhsatı olmayan bakım evinde yılan hikayesine dönen inşaatın orman bakanlığından tahsisi alınmış olmasına rağmen neden ruhsatlandırma yapmıyorsunuz? hiçbir işlevi olmayan bakımevinde hayvana dokunmayan ve bizim vergilerimizde yaklaşık 35 bin lira maaş alan ve emekliliği geçmiş sorumlu Hekim ile neden kadro işgali yapıyorsunuz? Peki ricası ile işi alındığında hemen kadroya yerleştirdiğin hekimin Ankara’da özel klinik sahibi olduğunu biliyor musun? Bu da kanuna aykırıdır.

“HAYVANLAR ZİNDANDA GÜNEŞ GÖRMEDEN TOPRAĞA BASMADAN ÖLÜME MAHKÛM YAŞIYOR”

Kaçak ruhsatsız bakım evinde kadrolaştırdığı ve vergilerimizi çarçur ederek maaşlarını ödediğin 5 Hekimin var ama karantinan yok! anne bebek bölümün yok. Küçük büyük köpekler iç içe birbirini parçalıyor bu hayvanları ayıracağız alanların yok. yasaklı Irklar hala zindanda Güneş görmeden toprağa basmadan ölüme mahkum bir şekilde yaşıyorlar Bundan haberin var mı ocaklarda tepelerine metal et olan sana göre kedi evi ama ölü evi olan kediler kediler odasında radyasyona maruz bırakılıyor ziyarete açık olması gereken kapılar neden kilitli kapatıyorsun da görmemize engel oluyorsun? Sürgüne gönderdiğim personellerin eğitimsiz ve hepsi gönüllülere düşman onlara bu Emre Sen mi veriyorsun? Mart ayında burada anlaşma yapıp hizmet Satın aldığın halde neden ağır vakaları göndermiyorsun ve ölümlerine fiyat veriyorsun? baskılarımız ile bir kereye mahsus orta kalite bir mama alıp reklamlarını yapıp şu anda neden hayvanları en kalitesiz mamalarla besliyorsun? ki bu mamaları tavuklar bile yemiyor gözlerimizle gördük. Bakımevi sorumlusu İmar sağlık İşleri Müdürü bakım evini düzenli denetliyor mu? sana raporlar veriyor mu? Sen bu bakım evine en son ne zaman ziyaret ettin? ocak ayından bugüne kaç kısırlaştırma yaptırdın?  Kaç sos aşılama yaptın? Karasına Karantina ve posta polisi olmayan Kaçak ruhsatsızla yıkama evinde virüsleri bulaştırıp dışarıya attığın hayvanlar ile toplum sağlığı ile birlikte aşısı olmayan diğer hayvanları da ölüme mahkûm ediyorsun.

“O KOLTUKLAR KÖRLER İLE SAĞIRLARIN BİRBİRLERİNE AĞIRLADIĞI KOLTUKLAR DEĞİL”

Sana bir kez daha sesleniyoruz; bu gidişata dur de görevini yap acil. Sen büyülendiğin koltuğu bırak ve son olarak belediye Meclis koltuklarında oturan diğer parti üyelerine de sesleniyoruz. Son üç buçuk yıldır verdiğimiz mücadele Sizler tarafından da görmezden gelindi o koltuklar körler ile sağırların birbirlerine ağırladığı koltuklar değil şehrin sorunlarını çözmek içindir oturduğunuz koltuklar. Önümüzde yerel seçimler var sorun sıkıntıları görmezden gelen herkesi sandıkta bizler de görmeyeceğiz oylarımız yaşatana oylarımız yaşam hakkına saygı duyana oylarımız Hak hukuk adaletin savunana olacak”

Belediye başkanı istifaya çağıran hayvan severler “Eyvah Eyvah insanı hayvanı yeryüzüne özgürlük, insana yeryüzünde özgürlük hayvanda yeryüzünde özgürlük, sloganları atarak eyleme son verdiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA