Fethiye emekliler dayanışması 43 yıl önceki faşist darbeyi unutmadı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Fethiye emekliler dayanışması 43 yıl önceki faşist darbeyi unutmadı

Bu haber 12 Eylül 2023 - 18:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Fethiye emekliler dayanışması 43 yıl önceki faşist darbeyi unutmadı

Fethiye emekliler dayanışması 12 Eylül faşist darbeyi unutmadı

Selda Karafazlı

Fethiye Emekliler Dayanışması 8.oturma eylemini gerçekleştirdi. Daha öncesinde 19:00-20:00 saatlerinde gerçekleştirilen eylem, havanın erken kararması nedeniyle bu haftadan itibaren 18:00 ile 19:00 saatleri arasına gerçekleşti.

İnsanca yaşam için haklarını arayan emekliler, Kıyılar halkındır inisiyatifine desteklerini bildirirken, 16 Eylül Cumartesi günü Büyük Boncuklu da gerçekleştirilecek ” Kıyılar Halkındır” eylemine katılacaklarını ifade ettiler.

“12 EYLÜL ASKERİ FAŞİST DARBEYİ UNUTMADILAR”

12 Eylül Faşist askeri darbenin 43. yılına denk gelen 8. Oturma Eyleminde emekliler şöyle seslendiler;

Tam 43 yıl önce bugün sermayenin ve sömürünün önünü açmak, gelişmekte olan sol sosyalist hareketleri engellemek adına bu ülkede bir darbe yapıldı.

650.000 kişi tutuklandı, 230.000 kişi yargılandı, 171’i işkencede olmak üzere 300 kişi öldürüldü. İçinde gencecik fidanların olduğu 50 kişi asıldı. Unutmayacağız, Unutturmayacağız, Hesap soracağız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA