betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Fethiye emekliler dayanışması 43 yıl önceki faşist darbeyi unutmadı

Fethiye emekliler dayanışması 12 Eylül faşist darbeyi unutmadı Selda Karafazlı Fethiye Emekliler Dayanışması 8.oturma eylemini gerçekleştirdi. Daha öncesinde 19:00-20:00 saatlerinde gerçekleştirilen eylem, havanın erken kararması nedeniyle bu haftadan itibaren 18:00..

Fethiye emekliler dayanışması 43 yıl önceki faşist darbeyi unutmadı
Son Güncelleme: Whatsapp

Fethiye emekliler dayanışması 12 Eylül faşist darbeyi unutmadı

Selda Karafazlı

Fethiye Emekliler Dayanışması 8.oturma eylemini gerçekleştirdi. Daha öncesinde 19:00-20:00 saatlerinde gerçekleştirilen eylem, havanın erken kararması nedeniyle bu haftadan itibaren 18:00 ile 19:00 saatleri arasına gerçekleşti.

İnsanca yaşam için haklarını arayan emekliler, Kıyılar halkındır inisiyatifine desteklerini bildirirken, 16 Eylül Cumartesi günü Büyük Boncuklu da gerçekleştirilecek ” Kıyılar Halkındır” eylemine katılacaklarını ifade ettiler.

“12 EYLÜL ASKERİ FAŞİST DARBEYİ UNUTMADILAR”

12 Eylül Faşist askeri darbenin 43. yılına denk gelen 8. Oturma Eyleminde emekliler şöyle seslendiler;

Tam 43 yıl önce bugün sermayenin ve sömürünün önünü açmak, gelişmekte olan sol sosyalist hareketleri engellemek adına bu ülkede bir darbe yapıldı.

650.000 kişi tutuklandı, 230.000 kişi yargılandı, 171’i işkencede olmak üzere 300 kişi öldürüldü. İçinde gencecik fidanların olduğu 50 kişi asıldı. Unutmayacağız, Unutturmayacağız, Hesap soracağız.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.