FETÖ dan firari Külünkoğlu’nun Çay TV’sine Erdoğan ödül verdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

FETÖ dan firari Külünkoğlu’nun Çay TV’sine Erdoğan ödül verdi

Bu haber 16 Eylül 2021 - 17:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FETÖ dan firari Külünkoğlu’nun Çay TV’sine Erdoğan ödül verdi

Yurt dışındaki kaçak bazı FETÖ’cularla şirket kurmuş olan AKP Altındağ Meclis Üyesi Sinan Burhan’ın Başkanlığını yaptığı sözde basın derneği devlet parasıyla Anadolu’yla ilgisiz yandaş merkez medyaya ödüller dağıtıyor.

Teneke dağıtır gibi ödül  verdikleri arasında FETÖ’den arandığı için yurt dışına kaçmış olan Cemal Külünkoğlu’nun kurduğu televizyon olan ÇAY TV’de var!

Medya dünyasında bilinirliği olmayan basın emekçilerin sorunlarına uzak duran derneğin ödül verdiği isimler arasında  TRT ye sözde programlar yaparak binlerce lira para aldığı öğrenildi.

Bahse konu ödülleri cumhurbaşkanı Erdoağan’ın vermesi ise dikkat çekti.

“İSTANBUL SAVCILIĞI SORUŞTURMA AÇTI”

Bilindiği gibi geçen aylarda Çay TV sahiplerinden Cemal Külünkoğlu FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle İstanbul cumhuriyet başsavcılığı soruşturma açmış bu soruşturma kapsamında ÇGD başkanı gazeteci Gençağa karafazlı’nın talimatla ifadesi alınmıştı.

Külünkoğlu ,hakkında soruşturma açılacağını önceden öğrenerek ABD ye kaçmayı başarmıştı.

Külünkoğlu Rize ağır ceza mahkemesinde FETÖ ana davasında tutuklu yargılanan sanıkların verdiği ifade de ise kendlerini ABD ye davet eden kişinin Cemal Külünkoğlu olduğunu ve Fettullah Gülen ile bir malikanenin orta katında beraberce yemek yediklerini itiraf etmişlerdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA