betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Fındık üreticisi Aysel Akdoğan “TMO FINDIĞIMI GERİ VERSİN”

Keşaplı fındık üreticisi emekli öğretmen Aysel Akdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne Ağustos ayında teslim ettiği 1 ton 58 kg fındığını geri istedi. Emekli olduktan sonra Kaşaltı Köyünde fındık tarımı ile uğraşan..

Fındık üreticisi Aysel Akdoğan “TMO FINDIĞIMI GERİ VERSİN”
Son Güncelleme: Whatsapp
Keşaplı fındık üreticisi emekli öğretmen Aysel Akdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne Ağustos ayında teslim ettiği 1 ton 58 kg fındığını geri istedi. Emekli olduktan sonra Kaşaltı Köyünde fındık tarımı ile uğraşan Akdoğan, “Eşimle birlikte çoğunlukla fındık işçileri desteği ile hızlı bir şekilde fındık hasat işlemini bitirerek 28 Ağustos 2023 tarihinde 53.40 randıman gelen 1 ton 58 kilo tombul fındığı, kilosu 89.040 Lira’dan TMO’ya teslim ettim. TMO taahhüdüne göre fındık tutarı paramız en geç 28 Eylül 2023 tarihinde ödenecekti. Halen bir ödeme yapılmadı” dedi.
Emekli öğretmen Aysel Akdoğan şunları kaydetti;
“Fındık paramızın bugüne kadar ödenmemiş olmasından dolayı oldukça mağdur olduk ve alacaklılar karşısında ailecek mahçup duruma düştük. Alacaklıların iş yerlerinin önünden geçemez ve telefonlarına cevap veremez duruma geldik. Toplumda 50 yıllık güvenirliliğimiz TMO’nun sözünde durmayarak ödeme yapmaması nedeniyle büyük yara aldı. Özetle TMO sayesinde maddi ve manevi kayba uğradık. Bu kaybımızın acilen telafi edilmesini bekliyoruz.
Bize bu mağduriyeti yaşatan TMO’dan ödeme sözünde durmadığı için 53.40 randıman gelen 1 ton 59 kilogram fındığımı geri istiyorum. TMO fındığımızı geri vermeyecek ise piyasada oluşan fiyat üzerinden fındığımızın parasını talep ediyoruz. Eğer bu hafta içinde mağduriyetimiz giderilmez ise hukuki yollara başvuracağımızın bilinmesini ilgililer ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.