betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Mekke de otel mağduru olan hacı adaylarından diyanete çağrı. Bize sahip çıkın

GENÇAĞA KARAFAZLI Diyanet işleri başkanlığı sorumluluğunda 19.06.2023 Adıyaman’dan 1 A kafile 4. Gruptan Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke’ye götürülen hacı adayları Kaldıkları otelin Odalarının bakımsız ve Hijyenik olmamasından dolayı..

Mekke de otel mağduru olan hacı adaylarından diyanete çağrı. Bize sahip çıkın
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Diyanet işleri başkanlığı sorumluluğunda 19.06.2023 Adıyaman’dan 1 A kafile 4. Gruptan Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke’ye götürülen hacı adayları Kaldıkları otelin Odalarının bakımsız ve Hijyenik olmamasından dolayı oteli terk etmek zorunda kaldıklarını mağdur olduklarını sorumlu hiçbir kimseye ulaşamadıklarını ifade ederek seslerini duyurmak için çektikleri görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaşarak yardım istediler.

Geldikleri gün ve sonrasında tuvaletler girilecek gibi olmadığını her tarafın, çöp ve pislik içinde olduğunu, tuvaletlerde kâğıt bulunmadığını hamam böceği ve başka haşerelerin ortalıkta dolaştığını bu nedenle oteli terk ettiklerini söylediler.

Diyanet işleri başkanlığı sorumluluğunda 19.06.2023 Adıyaman’dan 1 A kafile 4. Gruptan Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke’ye götürülen hacı adaylarını yaşadığı mağduriyeti görüntüleyen ve sosyal medyadan paylaşarak yardım isteyen hacı adaylarından Mehmet Mücahit AKGÜN Mekke’de mağdur oldukları (Diary Dreams Al Fawz Hotel) kapısında bekleyişlerinin devam ettiğini ifade ederek o anların videosunu yayınlayarak şunları söylediler:

 

“OTEL PİSLİK İÇİNDE HACI ADAYLARI OTELİ TERK ETTİ”

Adıyaman 1 A kafile 4. Gruptan Hac vazifesini yerine getirmek için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mekke’de 19.06.2023 günü yerleştirildiğimiz otelde (Diary Dreams Al Fawz Hotel) odalar kalınacak gibi değil. Temizliği yapılmamış, pislik ve çöp içindeki odalara yerleştirildik. Geldiğimiz gün ve sonrasında tuvaletler girilecek gibi değil, çöp ve pislik içinde, tuvalet kâğıdı dahi yoktu ama hamam böceği ve başka haşereler vardı. Yemek yeme alanları temizlenmiyor. Tabak, kaşık ve çatallar yıkanmayıp peçete ile silinerek kullanıma sunuluyor. Masalarda yenilen tabaklar kaldırılmıyor, yemek alabilen hacılar yemeklerini ayakta yemeye çalışıyor.

Otel odası kapılarını açma-kapamada sorun yaşıyoruz. Kapıları kapatmak-açmak için zorlamamız gerekiyor.  Kapıyı zorlayarak kapattığımızda bu sefer açılması zor oluyor. Oda kapılarındaki problem nedeniyle eşyalarımız odada güvensiz bir şekilde Harem-i Şerif’e ibadete gidiyoruz. Ayrıca otelden ibadet yerlerine ulaşım oldukça sıkıntılı, sorunlar yaşamamıza neden oluyor.

“SABIR ETMEMİZ GEREKTİĞİ SÖYLENDİ YARDIM EDEN YOK”

Pazartesi’den beri sabır etmemiz gerektiği söylenerek bekletiliyoruz. Bugün sabah itibariyle otelde kalan tüm hacılar valizlerini toplayarak otel dışına çıktık. Yanımızda kafile başkanımızdan başka İlgilenecek kimse yok. Kafile başkanıyla birlikte koordinatörü bekliyoruz. Herhangi bir yetkili ya da sorumluya hala daha ulaşamadık. Kâbe’de ibadet yapmamız gerekirken tüm hacılar valizlerimizle otel dışında güneşin altında bir yetkili bulmak adına sabahtan beri halen bekliyoruz.

Bizden önceki kafile gelip oteli gördüklerinde otelde kalmamışlar ve başka otele yönlendirilmişler. Bizler saatlerdir otel dışında bir yetkili gelsin ilgilensin diye bekliyoruz. Acil olarak sorunumuzun çözülmesini talep ediyoruz. Bu otelde kesinlikle kalmak istemiyoruz.”

Mehmet Mücahit AKGÜN Mekke’de 1 gün kaldıkları ve pis olduğu gerekçesiyle terk ettikleri (Diary Dreams Al Fawz Hotel) önünden yaşadıkları anların görüntülerini paylaşarak yardım istedi.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.