MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANINDA ÇGD YE ZİYARET - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANINDA ÇGD YE ZİYARET

Bu haber 12 Kasım 2021 - 13:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
MEMLEKET PARTİSİ İL BAŞKANINDA ÇGD YE ZİYARET

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak Çağdaş Gazeteciler derneği (ÇGD) Rize şubesini ziyaret etti.

Hüseyin Altun

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak Çağdaş Gazeteciler derneği (ÇGD) Rize şubesini ziyaret etti. Başkan Bayrak ziyaret esnasında Rize’nin yerel sorunlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu partisinin örgütlenme çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardı.

Başkan Bayrak , Türkiye de medyanın içinde bulunduğu durumun kötü olduğunu basın ve ifade özgürlüğünün yok sayıldığı günlerde ilkeli gazetecilik yapanları taktir ettiklerini belirterek şunları söyledi;

“Bir ülkede basın özgür değilse o ülkede Demokrasiden ve özgürlüklerden söz etmek mümkün değil. Bizim iktidarımızda basın özgürce kendisini yanı halkın haber alma ve yayma hakkını savunmaya kollamaya devam edecektir” dedi.

“ÇAY ÜRETİCİSİNDEN ÇAY TASLAĞININ NE OLDUĞUNU GİZLİYORLAR”

Bugün bazı siyasi parti temsilcilerinin çay tartımı konusunda bol keseden atıp tutuklarını ancak çözüm konusunda somut bir adım atmadıklarını ifade eden Bayrak;

“Çay üreticisinin yıllardır çektiği sıkıntıları tek tek anlatmaya gerek yok. Bu sorunların çözümü konusunda somut adım adam siyasiler yok. Her gün günü kurtarmak için açıklamalar yapılıyor ancak çözüm yok. Çay kanunu taslağı diyorlar ancak çay kanunu taslağının ne olduğu içinde hangi maddeler var bilen yok. Çay üretesinden ve haklatan gizledikleri bir şeyler var ki bunun içeriğini bile açıklamaya korkuyorlar.

Biz çay üreticilerinin sorunlarını korkamadan yılmadan sahipleneceğiz TBMM dile getireceğiz ve çözüm önerilerimizi projeleriyle ortaya koyacağız üreticimizin alın terinin sömürülmesine son vereceğiz”

“GEÇMİŞTE FETÖ İLE İLŞKİLİ OLANLAR HALA DEVELTTE GÖREVDE”

Rize’de siyasal iktidarın ciddi yolsuzluklar yaptığını FETÖ ile ilişkileri geçmişte meşru olan bazı kişilerin hala devlet kademesinde görev yaptığına dikkat çeken Bayrak; “Bugün Rize de çok ciddi yolsuzluklar ve haksızlıklar yapıldığını görüyoruz. Zamanı gelince bunları belgeleri ile açıklayacağız. Biz acele etmiyoruz. Kimseden icazet alıp siyaset yapmıyoruz yapmayacağız ayrıca şov yamak için bir yerlere gidip sürekli medyada yer almak gibi bir anlayışımız yok. Bugün İkizdere halkının haklı direnişini bile şova dönüştürüldüğünü görüyoruz , daha dün dozerin önünde yatacağını söyleyenler bugün İkizdere’nin yolunu unuttular demek ki dertleri halkı sahiplenmek doğanın talanına karşı çıkmak değil şov yapmakmış. Bizim derdimiz şov değil ülkenin temel sorunlarına çözüm üretmek için geliyoruz”

Örgütlenme çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktaran Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak, Merkez ilçe başta olmak üzere Pazar, Çayeli, Ardeşen ilçelerinde örgütleme çalışmalarını tamamladıklarını Fındıklı ilçesinde de yakında ilçe örgütü çalışmalarını tamamlayacaklarını ifade ederek, vatandaşların partilerine yönelik ilgililerinin her geçen gün artarak devam ettiğini kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA