Rize de depremzedelere “Psikososyal Destek” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize de depremzedelere “Psikososyal Destek”

Bu haber 22 Şubat 2023 - 11:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize de depremzedelere “Psikososyal Destek”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize Afet Müdahale Planı (RAMP) kapsamında Rize de barınma ihtiyacı için gelen depremzedelere yönelik Rize Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü ile Rize il sağlık müdürlüğü ortaklaşa “Psikososyal Destek” veriyor.

Rize il sağlık müdürlüğü halk sağlığı başkan yardımcısı Dr. Halit Baykal, çalışmalar kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ildeki sağlık tesislerinde görevli 36 meslek elemanından oluşan (Psikolog, Çocuk Gelişimci, Sosyal Çalışmacı) 12 ayrı ekip kurduklarını ifade etti.

Rize’ye gelen depremzede vatandaşlar için kurulan Psikososyal Destek Ekiplerine Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İlknur Demirtaş tarafından saha çalışmaları hakkında “Toplumsal Travmalara ve Afetlere Yaklaşım ve Psikososyal İlk Yardım” eğitimleri verildi.

Depremzede vatandaşların yaşadığı zorlu süreçte depremin toplum ve özellikle çocuklar üzerinde oluşturduğu travmanın etkilerini azaltmak amacıyla kurulan PSD ekipleri depremzede vatandaşların barındığı adreslere gidilerek, görüşmelere başlandı.

“HER TÜRLÜ DESTEK VE YARDIMI YAPACAĞIZ”

Psikososyal destek hizmetinin erişkin veya çocuk ihtiyaç duyulan tüm depremzedeler için planlandığını belirten Halk Sağlığı Başkan Yardımcı Dr. Halit Baykal, müdürlüğümüzde çalışan psikolog, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişimcilerden oluşan personellerimiz tarafından deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımız ve çocuklarımız için psikososyal destek hizmeti veriyoruz. Ülkemizi derinden sarsan depremin toplumumuz üzerinde oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak adına desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız Rize Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerinde uzman personellerimiz tarafından kendilerine gerekli her türlü destek ve yardımları yapacağız”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA