SP KARADUMAN“KATLİAMI DURDURMANIN TEK YOLU MUHALEFETİN KURACAĞI İTTİFAK İLE VEKİLLERİN İKİZDERE’YE GİTMESİYLE OLUR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SP KARADUMAN“KATLİAMI DURDURMANIN TEK YOLU MUHALEFETİN KURACAĞI İTTİFAK İLE VEKİLLERİN İKİZDERE’YE GİTMESİYLE OLUR”

Bu haber 18 Mayıs 2021 - 23:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SP KARADUMAN“KATLİAMI DURDURMANIN TEK YOLU MUHALEFETİN KURACAĞI İTTİFAK İLE VEKİLLERİN İKİZDERE’YE GİTMESİYLE OLUR”

SP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ İkizdere, Eskincedere vadisinde doğanın katledilmesine karşı TBMM de bulunan partilere çağrıda bulundu

“KATLİAMI DURDURMANIN TEK YOLU MUHALEFETİN KURACAĞI İTTİFAK İLE VEKİLLERİN İKİZDERE’YE GİTMESİYLE OLUR”

HÜSEYİN ALTUN-

RİZE

Artı tv’de Ezo Özer ile Odak İkizdere Direnişi programına katılan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman program konuğu gazeteci Gençağa karafazlı’nın kendisine yönelttiği bir soruya İkizdere eskencidere vadisinde katliamın durdurulması için ana muhalefet partilerinin yapacağı bir İkizdere ittifakına katılacaklarını başka çarede olmadığına dikkat çekerek TBMM grubu bulunan partilere çağrıda bulundu.

MUHALEFET PARTİ VEKİLLERİNİN DENETİMİNDE ESKİNCEDERE KATLEDİLİYOR

Canlı yayın programının konuğu olan Gazeteci Gençağa Karafazlı’nın  “Özellikle Muhalefet partisi vekillerinin denetiminde Eskencidere vadisi yok ediliyor. Bu iddiam sürdürmemdeki temel nedenlerden bir tanesi şu: İkizdere vadisine gelen milletvekilleri geldikleri esnada dozerlerin çalışması duruyor. Ardından kendi partisinin kuruluş programını açıklar gibi açıklama yapıyorlar ve gidiyorlar ardından dozerler çalışmaya devam ediyorlar.

Tek alternatif kaldı. Yaşama alanlarından yana olan, parti ayırmaksızın bütün milletvekillerinin bir program dahilinde, ittifak ile halk deyimi olarak Eskencidere vadisine gelip postunuzu alıp gelmeniz dozerin önünde durmanız gerekiyor” Sözleri üzerine, Saadet parti Konya milletvekili Abdulkadir Karaduman İkizdere İttifakı İkizdere’deki Bu Yağmayı Ortadan Kaldıracak Tek İmkân dedi.

İKİZDERE’YE ZİYARETİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Sp’li Karaduman” Ben İkizdere ye gittiğimde orada söyledim bu ziyaretimizi sürdüreceğiz. Hem hukukçular ile ilgili sosyal medya noktasında da. Yazılı görsel basını daha etkin değerlendirme suretiyle bir çalışma takvimimiz zaten şu an devam ediyor. Ama burada takdir edersiniz ki partimin tek milletvekiliyim dolayısıyla burada gurubu bulunan siyasi partilerin daha etkin olması kanaatimce biraz önce ifade edilen hususu karşılamış olacaktır.

KONU TBMM HASSAYİTLE ELE ALINMASI LAZIM

Elbette ki oraya insanların girişi engelleniyor, insanlar çeşitli zorluklar ile karşı karşıya bırakılıyor. Biber gazı ile farklı müdahaleler ile insanlar karşı karşıya bırakılıyor. Burada ifade ettiğim özellikle İkizdere İttifakı aslında meclisin tatil olması da bu anlamda problemdi dolayısıyla bugün meclis açıldı. Mutlaka meclis gündemi ile birlikte meselenin ele hassasiyetle mecliste ele alınması lazım.

TEK ÇÖZÜM TBMM İKİZDERE İTTİFAKI SAĞLAMAK İKİZDERE’YE GİTMEK

Buradan benim davetim İkizdere İttifakı ifade ediyorum. Bize düşen tüm çabayı göstermek bizim açımızdan bir mesuliyet ama mutlaka TBMM grubu bulunan siyasi partilerin müşterek bir adım ortaya koyması bu adımı organize etmesi İkizdere’deki bu yağmayı ortadan kaldıracak tek imkân olduğunu ben bir kere daha altını çizmek istiyorum” diyerek TBMM bulunan partilere İkizdere ittifakı oluşturma ve İkizdere’ye gidilmesi çağrısında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA