betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu “ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASAL TARİHİMİZDEN SİLİNMEYECEK DURUŞ SERGİLİYOR”

Boğaziçi öğrencilerinin kayyum Rektöre karşı başlattığı direnişe Polisin saldırması ve öğrencilerin gözaltına alınmasına yönelik Türkiye genelinde tepkiler devam ediyor. Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu Boğaziçi üniversitesi öğrencilerine yönelik saldırılara tepki..

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu  “ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASAL TARİHİMİZDEN SİLİNMEYECEK DURUŞ SERGİLİYOR”
Son Güncelleme: Whatsapp

Boğaziçi öğrencilerinin kayyum Rektöre karşı başlattığı direnişe Polisin saldırması ve öğrencilerin gözaltına alınmasına yönelik Türkiye genelinde tepkiler devam ediyor. Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu Boğaziçi üniversitesi öğrencilerine yönelik saldırılara tepki gösterdi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASAL TARİHİMİZDEN SİLİNMEYECEK DURUŞ SERGİLİYOR”
Gençağa KARAFAZLI –
TRABZON

Trabzon meydan parkta bir araya gelen Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu bir basın açıklaması yaparak öğrencilere yönelik saldırılara tepki göstererek;

“Kumpasların, Haksızlıkların, Tehditlerin ve Nefret Söylemlerinin Karşısında Diz Çökmeyen arkadaşlarımızın yanındayız!

Boğaziçi Üniversitesi, öğrencisiyle, akademisyeniyle, idari ve teknik personeliyle siyasal tarihimizin sayfalarından silinmeyecek bir duruş sergiliyor.

Rektörlerin atanarak değil seçimle gelmesini savunan; yöneticilerinde intihali, itaati ve yalanı değil liyakati görmek isteyen; tek tipçi, baskıcı ve kontrolcü bir öğrenme ortamı yerine eşitlikçi, özgürlükçü ve demokratik bir öğrenme iklimini talep eden üniversiteli sıra arkadaşlarımız sabırla ve sebatla demokratik tepkilerini gösteriyor, taleplerini dile getiriyorlar.

“ÖĞRENCİLER KORKU DAĞININ ZİRVESİNDE TAHT KURANLARIN KARŞISNDA DİZ ÇÖKMÜYORLAR”

Her rengi eşit gören, rengarenk enerjileri ile özgürlüklerini savunan üniversiteliler, korku dağının zirvesine taht kuranların karşısında diz çökmüyor! Yeni rejimin sahipleri ise YÖK, medya ve polis eliyle demokrasi isteyen arkadaşlarımıza kumpas kurmaya, onları gözaltına almaya ve tutuklamaya devam ediyor!

Belirtmek isteriz ki asıl sorun kamuoyuna sunulduğu gibi kutsala yapılan bir saygısızlık değildir. Asıl sorun, düşünce ve ifade özgürlüğünü sadece kendileri için bir özgürlük sanan siyasi iktidar temsilcilerinin, demokrasiden, demokratik tartışma kültüründen ve üniversite fikrinden bihaber olmalarıdır.

“İKTİDAR TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ YOK SAYIYOR”

Ancak, ortada bir suç vardır! Bu suç, her kimlikten her renkten bireyin temel hak ve özgürlüklerini yok sayan ve yaşam haklarını tehdit edenlerin; laikliği ortadan kaldırarak, üniversitelilerin demokratik taleplerini şiddetle bastıranların ve anayasal güvence altında olan üniversitelerin kurumsal özerkliğini ortadan kaldıranların suçudur.

“ÖĞRENCİLER SALDIRI VE İŞKENCEYE MARUZ KALDI”

Üniversitesini savunan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri demokratik tepkileri ve talepleri nedeniyle tutuklanmış, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden ve Ankara’dan dayanışma mesajı vermek isteyen üniversiteliler darp edilerek gözaltına alınmış, yoğun saldırı ve gözaltı işkencesine maruz kalmıştır.

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu olarak, emekten, demokrasiden ve barıştan yana herkesi sıra arkadaşlarımıza, akademiye ve üniversitelere sahip çıkmaya davet ediyoruz. Trabzon sokaklarından, rektörlerin üniversite bileşenlerinin iradesiyle seçilmesini engelleyen anti-demokratik düzenlemenin derhal kaldırılmasının ve üniversitelerin özerk, demokratik, bilimsel bir hale getirilmesinin haklı ve gür sesini yükseltiyoruz.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.