Türüt 12 yılla yargılanacak - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Türüt 12 yılla yargılanacak

Bu haber 16 Eylül 2021 - 16:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Türüt 12 yılla yargılanacak

Samsun’da rüşvetten tutuklanan daire başkanına 12 yıl hapis istendi

Haydar Öztürk.Samsun

Samsun’da rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. için istenen hapis cezası belli oldu. İddianamede Bahattin K. için 12 yıl hapsi istendi.

Rüşvet iddiasıyla tutuklanan Samsun Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevini yapan Bahattin K. geçen aralık ayında düzenlenen bir operasyonla gözaltına alınmıştı. Bahattin K.’nın müteahhit Y.Türüt’den 30 bin lira para istediği ve bu parayı teslim alırken polisler tarafından yakalandığı belirtilmişti.

KASASINDAN SERVET ÇIKTI

Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. gözaltı sonrası tutuklanırken, operasyon ile ilgili detaylarda ortaya çıkmıştı. Bahattin K.’nın uzun bir süredir teknik takibe alındığı öğrenilirken, görev yaptığı makam odasındaki kasadan altın, döviz, banka hesap cüzdanları çıkmıştı.

Yapılan operasyon kapsamında Daire Başkanı Bahattin K. ile birlikte müteahhit Y.Türüt’de tutuklanırken, müteahhit daha sonra avukatının yaptığı itiraz sonucu tahliye edilmişti.

Halen cezaevinde bulunan Bahattin K. ile ilgili ise Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamenin kabul edildiği öğrenildi. Rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Bahattin K. ve müteahhit Y.Türüt e hazırlanan iddianamede ise istenen hapis cezasının 4 yıldan 12 yıl olduğu öğrenildi. Tutuklu Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin K. ile müteahhit Y.Türüt’un Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacakları bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA