Fethiye Emekliler dayanışması “Direne Direne Kazanacağız” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Fethiye Emekliler dayanışması “Direne Direne Kazanacağız”

Bu haber 09 Ağustos 2023 - 16:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Fethiye Emekliler dayanışması “Direne Direne Kazanacağız”

Fethiye emekliler dayanışması direnişe devam ediyor

SELDA KARAFAZLI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan emekliler, (Emekli dayanışması) adı altında örgütlenerek emekli maaşına yapılan yüzde 25 oranındaki artışı protesto etmek için her hafta salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde başlattıkları oturma eylemi devam ediyor. Dün gerçekleşen 3. Oturma eyleminde bir araya gelen emekliler Akbelen direnişçilerini unutmadı alkışlarla destek mesajı gönderdiler.

Fethiye Emekliler dayanışması üyeleri insanca yaşayabilecek bir ücret alana kadar her hafta salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında başlattıkları oturma eylemi 3. gerçekleştirdi.

“AKBELEN HALKINDIR HALKIN KALACAK”

Bu hafta salı günü (dün) Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında yeniden bir araya gelen Fethiye emekli dayanışması 3.oturma eyleminde yaptıkları kısa açıklamada Akbelen de yaşanan orman katliamını alkışlarla protesto ederek direnişçilere destek mesajı gönderdiler.

Emekliler dayanışması oturma eyleminde ellerinde “Çekin ellerinizi ormanlarımızdan suyumuzdan denizlerimizden, Türkiye yüzyılı açlık yoksulluk sefalet, kök maaş dediler zıkkımın kökünü verdiler, zam var zulüm var ses ver, sadaka değil hakkımızı istiyoruz, Emekliler ölüme mahkûm olmayacak insanca yaşam istiyoruz” yazılı dövizlerle 3. Oturma eylemini gerçekleştirdi.

Emekliler eylemde taleplerini şu şekilde seslendirdi..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA