betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Fethiye’emekliler dayanışmasından Akbelen’e destek

SELDA KARAFAZLI- Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan emekliler, (Emekli dayanışması) adı altında örgütlenerek emekli maaşına yapılan yüzde 25 oranındaki artışı protesto etmek için her hafta salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM)..

Fethiye’emekliler dayanışmasından Akbelen’e destek
Son Güncelleme: Whatsapp

SELDA KARAFAZLI-

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan emekliler, (Emekli dayanışması) adı altında örgütlenerek emekli maaşına yapılan yüzde 25 oranındaki artışı protesto etmek için her hafta salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde başlattıkları oturma eylemi devam ediyor. Emekliler Akbelen de yaşananları alkışlarla protesto ederek Akbelen’de direnenlere destek mesajı gönderdi. Geçen hafta salı günü Fethiye Emekliler dayanışması üyeleri insanca yaşayabilecek bir ücret alana kadar her hafta salı günü Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında oturma eylemi başlatacaklarını açıklamış Fethiyeli yurttaşların oturma eylemine destek vermesi çağrısında bulunmuşlardı

“AKBELEN HALKINDIR HALKIN KALACAK”

Bu hafta salı günü (dün) Fethiye Kültür Merkezi (FKM) önünde 19.00 – 20:00 saatleri arasında yeniden bir araya gelen Fethiye emekli dayanışması 2.oturma eylemini gerçekleştirdi. Emekliler oturma eyleminde Akbelen de yaşanan orman katliamı alkışlarla “Akbelen halkındır halkın kalacak” sloganlarıyla protesto ederek direnişçilere destek mesajı gönderdiler. Emekliler dayanışması oturma eyleminde ellerinde “Krizin faturasını halk değil saray ödesin, Türkiye yüz yılı açlık yoksulluk sefalet, her gün vergi her gün zam insanca yaşam ne zaman? sadaka değil hakkımızı istiyoruz, emekliler ölüme mahkûm olmayacak, zam var zulüm var ses ver, kök maaş dediler zıkkımın kökünü verdiler” yazılı dövizlerle gerçekleştirdikleri oturma eyleminde “Bugün emekliler dayanışması olarak ikinci buluşmamızı gerçekleştirdik bundan sonraki haftalarda sayımızın daha çok artması ümidiyle toplanmaya devam edeceğiz. Bu arada Akbelen’de yaşayan orman katliamı ve orada direnen arkadaşlara buradan bir selam göndermek istedik oradaki direnişi alkışlıyoruz” ifadelerinin ardından dakikalarca alkış yaparak Akbelen direnişçilerine destek verdiler.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.