Memur, İstanbul’un hayat pahalılığından illallah etti, çareyi becayişte buldu. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Memur, İstanbul’un hayat pahalılığından illallah etti, çareyi becayişte buldu.

Bu haber 07 Aralık 2023 - 9:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Memur, İstanbul’un hayat pahalılığından illallah etti, çareyi becayişte buldu.

Memur, İstanbul’un hayat pahalılığından illallah etti, çareyi becayişte buldu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, kamu personeli becayiş (anlaşarak karşılıklı yer değiştirme için) para teklifi dahi yapıyor.

Becayiş ilanı veren memurların tercihleri ise nispeten daha kolay geçinebileceklerini düşündükleri Zonguldak, Ordu, Samsun, Giresun, Bartın ve Sinop gibi iller oluyor.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Adalet Bakanlığı’nda çalışan bir memurun verdiği ilanı Meclis kürsüsünden gösterdi ve “Bu tablo AKP’nin memura yaşattığı acının fotoğrafı.” dedi.

Memura müjde: Ver parayı al tayini - Resim : 1

ŞIRNAK’I İSTEYEN DE VAR

Aynı kamu kurumunda ve farklı illerde çalışanların anlaşarak, amirlerinin de izin vermesi durumunda yer değişikliği yapabildiğini hatırlatan Akay, şunları söyledi: “İstanbul’da Adalet Bakanlığı kadrosunda çalışan bir kişi bu şehirdeki hayat şartlarının zorluğu ve geçinemediği için yer değiştirmek istiyor. Bunun için ilan vermiş. İstanbul’dan Samsun, Ordu, Giresun, Bartın, Sinop, Zonguldak gibi illere gidebileceğini ifade etmiş, gerekli ödemeyi de yapacağını yazıyor. Çok üzücü bir durum. Diğer bakanlıklarda da aynı durum söz konusu. Memurlar, İstanbul’dan Çorum’a, Eskişehir’e, Elazığ’a, Şırnak’a bile gitmek istiyor, ilanlar vermişler. Bu tablo iktidarın memura yaşattığı tablonun acı fotoğrafıdır. Memurumuz bunu hak etmiyor.”

BECAYİŞ NEDİR

Aynı görevi yapan iki devlet görevlisinin anlaşarak bulundukları kenti karşılıklı olarak değiştirmelerine becayiş denmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA