Rize belediyesinde minibüsçülerin zam talebi kavgayla sonuçlandı(Video Haber) - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize belediyesinde minibüsçülerin zam talebi kavgayla sonuçlandı(Video Haber)

Bu haber 14 Temmuz 2023 - 22:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize belediyesinde minibüsçülerin zam talebi kavgayla sonuçlandı(Video Haber)

Rize’de zam isteyen minibüsçüler kooperatifi başkanı ile AKP’li  meclis üyesi arasında kavga çıktı

Kuzeyteve

Rize’de şehir içi minibüsçülerin zam talebinin görüşüldüğü encümen toplantısında AKP meclis üyesi kadir öksüz ile Rize şehir içi dolmuşçular kooperatif başkanı İsmail Uzunsakal arasında tartışma yaşandı. Tartışma esnasında Uzunsakal’ın AKP li meclis üyesi Öksüz’ü darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Olay sonrası Atatürk caddesi üzerinde bulunan AKP Rize il başkanlığı altında toplanan minibüsçüler kooperatif başkanı Uzunsakal’ın serbest bırakılması için yaklaşık 2 saat boyunca tepki eylemi gerçekleştirdi.

“MİNÜBÜSÇÜLER BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI”

Dün Rize Belediye Encümen toplantısında Şehir İçi Dolmuşçularının zam talebinin görüşüldüğü esnada Belediye Encümenleriyle Şehir İçi Dolmuşçuları Kooperatifi Başkanı İsmail Uzunsakal arasında tartışma yaşandı çıkan tartışma kısa süre içerisinde kavgaya dönüştü. İddiaya göre AKP’li meclis üyesi Dr. Kadir Öksüz, Rize Şehir İçi Dolmuşçular Kooperatif Başkanı İsmail Uzunsakal’a hakaret ettiği bunun üzerine Uzunsakal’ın Öksüz’ü darp ettiği öne sürüldü. Olayda burnu, elmacık kemiğinde çatlak ve dişi kırıldığı öğrenilen Meclis Üyesi Dr.Kadir Öksüz’ün şikâyeti üzerine başkan Uzunsakal gözaltına alındı.

“MİNÜBÜSÇÜLER AKP İL BINASININ ALTINDA TOPLANDI”

Gece Rize Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan ve bugün nöbetçi savcılığın karşısına çıkarılacak olan Başkan Uzunsakal’ın bırakılması için kooperatif üyesi onlarca minibüsü şoförü ilk önce Rize emniyet müdürlüğü önünde toplandı ardından Atatürk caddesinde bulunan Rize AKP il binasının önüne toplanarak AKP’li yöneticilerle görüşmek istedi. Partinin kapalı olması ve tepkilere rağmen hiçbir yöneticinin gelmemesi üzerine yer yer yolu trafiğe kapatarak Başkan Uzunsakal’ın serbest bırakılmasını istediler. Yaklaşık 2 saat boyunca AKP il binasının altında tepkilerini dile getiren minibüs şoförleri, AKP il başkanı veya Rize valisinin kendileriyle görüşene dek ve gözaltında tutulan kooperatif başkanı İsmail Uzunsakal’ın serbest bırakılıncaya kadar AKP il binasının altından ayrılmayacaklarını ifade ettiler. AKP il binası etrafından polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Bazı şoförler,” hiçbir yetkili buraya gelmiyor bizi esnaf yerine koymuyorlar bizde Emniyete gidelim bizi de alsınlar içeriye” diye tepki gösterdi. Eylemci şoförler uzunca süre görüşen polisler eylemci şoförleri ikna ederek olay yerinden olaysız dağılmalarını sağladı. Şoförler ise yarın sabah saat08’da Rize emniyet müdürlüğü önünde toplanacaklarını duyurdu.

“SOKAK ÇOCUĞU DEĞİLİZ ESNAFIZ ESNAF BİZİ GÖNDERSİNLER BATUMA”

AKP il binasının altında 2 saat boyunca tepkilerini dile getiren Şoförler tepkilerini şu sözlerle dile getirdi

Bir taksici yurttaş “Biz sokak çocuğu değiliz esnafız esnaf neredeler? oy zamanı dökülüyorlar sokağa şimdi benim sorunumu çözsene neredesin. Bu partinin il başkanı var yardımcısı var yöneticisi var il başkanı muhatap olmuyorsa vali muhatap olacak Rize’nin denetimi valide, valimiz bizim valimizdir sesimize kulak verecek oda bizi takmıyorsa buradan bizi yollasın Batum’a gidelim nere gidersek gidelim. bİz esnafız vatandaşız o zaman sabaha kadar sokakta duralım”

Tepkilerin devam etmesi üzerine bir başka yurttaş “gidelim emniyete orası da devletin bizi de alsınlar, gidelim oraya yer yok mu orada? Biri gelecek de”

Başka bir yurttaş “AKP yönetiminin yaptığından dolayı bak neler oluyor, buradakilerin çoğu AKP ye oy verdi ben vermedim”

Görevli polis memurlarının şoförleri dağılmaları konusunda ikna etmesinin ardından şoförler “yarın ismail abiyi (kooperatif başkanı)saat 11 de alacağız” diyerek olaysız dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA