betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Yazar Arif Yılmaz’dan AKP’li yöneticilere “millî eğitim müdürünü alın görevden”

GENÇAĞA KARAFAZLI Rize’nin sesi haber portalında çeşitli konularda yazılar yazan Bayram Arif Turan bu haftaki yazısında uzun süreden ismi usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarında karışan Rize milli eğitim müdürü Engin Emen’i..

Yazar Arif Yılmaz’dan AKP’li yöneticilere “millî eğitim müdürünü alın görevden”
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize’nin sesi haber portalında çeşitli konularda yazılar yazan Bayram Arif Turan bu haftaki yazısında uzun süreden ismi usulsüzlük ve yolsuzluk iddialarında karışan Rize milli eğitim müdürü Engin Emen’i yazdı.

Turan, kuzeyteve haberin geçen hafta gündeme taşıdığı ve kamuoyunda büyük tepkilere neden olan Pazar’da bir okulda 5 küçük öğrenciye bir öğretmen tarafından yapıldığı iddia edilen cinsel taciz ve cinsel istismar olayını da konu ederek müdür Emen’e ‘istismarcıları koruyor musun’ diye sordu.

Turan yazısında ayrıca cinsel taciz ve cinsel istismarla suçlanan öğretmene herhangi bir disiplin cezası verilmemesini de eleştirerek “hesap vereceksin milli eğitim müdürü” diye seslendi.

Bayram Arif Turan yazısının son bölümünde ise siyasi iktidarın temsilcilerine seslenerek “istenmeyen adam ilan edin görevden alın bu müdürü” dye de çağrıda bulundu.

İşte Bayram Arif Turan’ı o yazısı:

Rizeliler sayın hemşerilerim, Bir kurum Müdürü, bir il Müdürünü düşünün, Aileler okul taşıtları için sözlü- yazılı şikâyet ediyor, dilekçe veriyor dikkate alınmıyorlar Sonuç ölümcül kaza. Müdürün arkasındaki şemsiye kim ki göreve devam ediyor.

“ÖĞRETMEN GETİRİYOR MÜDÜR YARDIMCISI YAPIYOR”

Tecrübeli geçmişteki milli eğitim müdürü ile Rize’deki eğitim çıtasını yukarıya çıkaran Milli eğitim şube müdürlerini değiştirip Rize’de yetişmiş Müdür bulamayıp, Boyabat’tan ilkokul öğretmeni getiriyor müdür yardımcısı yapıyor. Sonuç, Rize Eğitimde Türkiye’de küme düşüyor Arkasındaki şemsiye kim ki müdür göreve devam ediyor. Rize’yi eğitim öğretimde Türkiye sıralamasında, getirdiği kadrolarla son sıralara düşürdü Müdür bey sürekli basında. Kamuoyunun dikkatini başka yere çekmek için açıklamalar yapıyor… Okulları boyadık … okullara kütüphane açtık… vs. Amaç, gerçekleri kamufle etmek. Arkasındaki şemsiye kim ki Müdür göreve devam ediyor.

“SENDE İSTİSMARIYI MI KORUYORSUN”

Bir okulda istismardan söz ediliyor, basına düştü, Aileler basına konuştu, olayın gerçekleştiği tarih ile günümüz tarihi arasında hemen hemen iki yıl olmasına rağmen, hiçbir disiplin cezası verilmemiş. Sayın Müdür atandığın günden beri korunduğun gibi, sende istismarcıyı mı koruyorsun! Şemsiyenin koruması altında ya göreve devammmm.

HESAP VERECEKSİN RİZE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ…

Hesap vereceksin milli eğitim müdürü. Bu olay Sümen altı edilemeyecek kadar önemlidir. Bu olay şayet doğru ise Pazar ve Ardeşen ilçe Milli Eğitim ilçe müdürleri sizler de suçlusunuz. Şemsiye çek elini Rize Milli Eğitim camiasından çek. Sayın Cumhurbaşkanımız Çocuklarımızın eğitim seviyesini yükseltmeleri için, Modern okullar, spor salonları, eğitim araçları bu şehre sağlayacak, sen bu imkanları, atadığın yetersiz kadrolarınla, yetersiz bilgi birikimine sahip geçmişinde hiçbir başarısı bulunmayan isimlerle heba edeceksin Millî Eğitim Müdürü, yeterrrr.

“İKTİDAR MENSUPLARI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ SİTENMEYEN ADAM İLAN EDİN GÖREVDEN ALIN”

Bütün Rize çalkalanırken, eli öpülesi öğretmenlerimiz sokaklarda göğsünü gere gere gezemezken Neredesin Milli Eğitim MÜDÜRÜ?

Artık bir çek elini Rize milli eğitim camiasından. Türkiye’de Liseye geçiş sınavları açıklandı, Türkiye’de eğitim sıralamasında Rize kaçıncı sırada, kim açıklayacak Müdür, neredesin, nerelerdesin Milli Eğitim Müdürü? Tedbir alınmadı ölümcül kaza oldu, Eğitimde Türkiye’de kümeye düştük, rezillik diz boyu Türkiye’ye rezil olduk, daha ne olacak ki bu Müdür görevden uzaklaştırılacak. SORUYORUM DAHA NE OLMASI GEREK. Soruyorum, AK PARTI Milletvekillerine, il Başkanına, il teşkilatlarına.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.