cumartesi annelerine devletin taahmülü yok. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

cumartesi annelerine devletin taahmülü yok.

Bu haber 12 Ağustos 2023 - 14:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
cumartesi annelerine devletin taahmülü yok.

Cumartesi Anneleri’nin Galatasaray Meydanı’nda yapmak istediği basın açıklaması AYM kararına rağmen bu hafta da engellendi. Eylemin 959’uncu haftasında yine çok sayıda kişi ters kelepçelenerek gözaltına alındı.

Cumartesi Anneleri/İnsanları gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle gerçekleştirdikleri eylemi 959’uncusu haftasında Galatasaray Meydanı’nda sürdürdü.

Cumartesi Anneleri’nin bu haftaki eylemine çok sayıda insan hakları savunucusu ve siyasi parti temsilcisi destek verdi. Cumartesi Anneleri ile onlara destek veren siyasi parti temsilcileri ve insan hakları savunucuları polisler tarafından ablukaya alındı.

MİLLETVEKİLLERİ ABLUKAYA ALINDI

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “ihlal” kararına rağmen 19 haftadır polis ablukasının devam ettiği Galatasaray Meydanı’nda eylem öncesi birçok sokak polis ve gözaltı araçları ile ablukaya alınırken, Turnacı Başı Caddesi’nde bir araya gelen CHP milletvekilleri ve TÖP üyeleri yürüyüşe geçtiği sırada polislerce ablukaya alındı. Ablukanın ardından gazeteciler görüntü almamaları için alandan uzaklaştırıldı.

CUMARTESİ ANNELERİ ISRAR ETTİ

Ardından Cumartesi Anneleri ve hak savunucuları, İstiklal Caddesi’nde yürüyüş gerçekleştirdi. Ablukanın gerçekleştiği alana geldikleri sırada yürümekte ısrar eden Cumartesi Anneleri, ablukayı aştı, ancak daha sonra polisler tarafından tekrardan ablukaya alındı.

EN AZ 20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Abluka sonrası aralarında İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin ile siyasi parti temsilcileri ve insan hakları savunucuları abluka içerisinde ters kelepçelenerek gözaltına alındı. Gözaltılara tepki gösteren iki kişi de polislerce gözaltına alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA