Cumartesi Anneleri’ne ters kelepçeli gözaltı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Cumartesi Anneleri’ne ters kelepçeli gözaltı

Bu haber 03 Haziran 2023 - 10:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cumartesi Anneleri’ne ters kelepçeli gözaltı

AYM’nin ihlal kararına rağmen Galatasaray Meydanı’ndaki ablukayı kaldırmayan polisler, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Artı Gerçek – Cumartesi Anneleri’nin gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle gerçekleştirdikleri eylem 949’uncu haftasında da devam etti.

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) “ihlal” kararlarına rağmen bu hafta da Galatasaray Meydanı’ndaki polis ablukası kaldırılmadı. Cumartesi Anneleri ve insan hakları savunucuları, bu hafta da polis engeli ve saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski milletvekilleri Musa Piroglu ve Oya Ersoy da eyleme destek verdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Karanfillerle meydana gelen Cumartesi Anneleri ve hak savunucuları, polis bariyerlerinin önünde ablukaya alınarak, ters kelepçelendi ve gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin ve İHD İstanbul Şubesi Başkanı Gülseren Yoleri de bulunuyor.

Gözaltı işlemi sırasında haber takibi yapan gazeteciler alandan uzaklaştırılarak, engellendi.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Hanife Yıldız, İrfan Bilgin, Besna Tosun, Ali Ocak, Ali Tosun, Eren Keskin, Gülseren Yoleri, Leman Yurtsever, Nazım Dikbaş, Cihan Kaplan, Aslı Takanay, Hünkar Hüdai Yurtsever, Taylan Bekin.(MA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA