PROF. DR. ŞABAN ŞİMŞEK İMZA GÜNÜ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

PROF. DR. ŞABAN ŞİMŞEK İMZA GÜNÜ

Bu haber 31 Temmuz 2023 - 19:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.
PROF. DR. ŞABAN ŞİMŞEK  İMZA GÜNÜ

RTEÜ Tıp Fakültesi eski Dekanı,Kartal Lütfi kırdal Şehir Hastanesi Göz doktorlarından, eski milli Eğitim Bakanlığı müsteşar Vekili,Prof.Dr. Şaban Şimşek ‘5N1K Gözüyle Kur’an’a Yolculuk’ isimli kitabının tanıtım imza günü ve sohbet Programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi..

Prof.Dr. Şaban Şimşek’in 5.5 yıl uğraşıp uzun bir zaman harcayarak, ve sabırla 5N1K gözüyle yazdığı önemli eser,7’den 70’e her yaşta insanın, birçok meslek gurubu insanın ve vatandaşın ilgi gösterdiği imza ve sohbet töreni Saat 13.00-17.00  saatleri arasında Rize Belediyesi Meydan tesis içinde  imza günü ve sohbet programı yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metinde imza gününe katılımlar arasındaydı.

Prof. Dr. Şaban Şimşek yaptığı açıklamada; ‘5N1K Gözüyle Kur’an’a Yolculuk’ kitabının tanıtımı için basınla bir araya gelen Prof. Dr. Şaban Şimşek kitabın ‘Meallerden, tefsirlerden yeterince bir şey anlamıyorum’ diyen herkese hitap ettiğini belirterek “5,5 yılı aşkın bir zamanda 5 bin saatten fazla, deyim yerindeyse “Bugün günlerden nedir saat kaçtır” demeden ölesiye çalıştığım bu Kur’ân terkibi. Kesinlikle kolay anlaşılır, akıcı üslubu şiirsel anlatımı ve bugünkü mana kodlarıyla artık insanımızın hizmetinde. İthaf ‘ben meallerden, tefsirlerden bir şey anlamıyorum’ diyen herkesedir.

“Dini öğrenmek için Kur’an’a bakmak lazım, ana kaynak o. Bir meal alıyorsunuz elinize, öyle şeyler var ki bir şey anlamak mümkün değil. Birbirleriyle bağlantısız tek tek kelime kelime tercüme edilmiş.

Kur’an’da ayetler inerken ne zaman inmiş, nasıl inmiş, kime inmiş, muhatap kim bunların çoğunun meallerde cevabı yoktur. Onun için kitabın adını ‘5n1 k gözüyle Kur’an’a yolculuk’ dedik.

Herkesin çok rahatlıkla anlayabileceği sade bir dille biz de bu kitapla bunu yapmaya çalıştık diyerek sözlerini tamamladı..

Pror. Dr Şaban Şimşek, Bu akşam saat 18.00-20.00  saatleri arasında TEK GIDA İŞ SENDİKASI salonunda Konferansla Vatandaşlarla bir araya gelecek..

Osman Köseoğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA